Eesti uudised

KAJA KALLAS UUEST REFORMIERAKONNA JUHATUSEST: palju uusi ja väga tublisid inimesi sai sisse! (14)

Teele Talve, 25. mai 2015 07:00
Kaja KallasFoto: Laura Oks
Eilsel Reformierakonna üldkogul juhatusse valitud sisekriitiku Kaja Kallase sõnul näitab valimistulemus, et erakonna reformimise ideedele on toetus olemas.

 

Erakonna juhatus valitud. Tulemus kaunis. Isiklikult kummardan taaskordse usalduse eest. On südantsoojendav erakonna...

Posted by Keit Pentus-Rosimannus on 24. mai 2015. a.

Samal teemal

Reformierakonna kitsaskohtadele rõhunud ja erakonna sisepoliitika muudatuseks kümme ettepanekut teinud eurosaadik Kaja Kallas jäi eile valitud uue juhatusega rahule: "See on väga hea tulemus. Palju uusi ja väga tublisid inimesi sai sinna erakonna juhatusse, nii et neist, kelle ma ka välja käisin, jäid ainult kaks inimest välja," lausub Kallas, kes oleks näinud juhatuses hea meelega ka Toomas ­Kivimäge ja Yoko Alenderit. "Nii et ma arvan, et kõik on väga hästi."

Kallase usk uude juhatusse on suur: "Nende inimestega, kes valituks osutusid, saame väga hästi neid ideid arutada. Ma usun, et valimistulemus näitab seda, et tegelikult on sellel platvormil erakonna sees neile ideedele toetus," peab ta silmas erakonna edasiviimiseks tehtud kümmet ettepanekut.

Kallase ettepanekute seas oli näiteks liikmemaksu kogumine, koosolekute protokollimine ja riigikogu valimisnimekirjade selgemaks tegemine, aga ka see, et välistada valitsuse liikmete kuulumine erakonna juhatusse.

Mida on erakonnas plaanis kõigepealt muuta? "Et seda tööd korralikult korraldada, tuleks alustada sellest, et juhatuse koosolekud oleksid selliselt korraldatud, et kõik liikmed saavad osaleda. Siis saaks kõiki teemasid juba arutada," ütleb Kallas. "Ega üldkogu ei olegi see koht, kus praeguse formaadi järgi oleks neid ideid võimalik arutada. Sellist kohta, kus oleks saanud vastu vaielda või oma ideid esitada, seal ei olnudki."

Eilsel üldkogul valiti esimeheks 750 häälega taas Taavi ­Rõivas. Juhatusse osutusid ­valituks (sulgudes hääled): Kaja Kallas (666), Jürgen Ligi (623), Hanno Pevkur (606), Anne Sulling (577), Maris Lauri (555), ­Urmas Paet (551), Urve Tiidus (518), Arto Aas (491), Ants ­Laaneots (472), Urmas Kruuse (403), Kalle Palling (391), Aivar Sõerd (376), Keit Pentus-Rosimannus (362) ja Rein Lang (361). Reformierakonna esimehe ja ­juhatuse volitused kestavad kaks aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee