Seisukoht

Seisukoht | Welcome to Est Onia (16)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 24. mai 2015 19:35
Arvo UustaluFoto: Mati Hiis
Eestist paar korda väiksemal Maltal elas Eurostati andmetel mullu 25 000 välismaalast, meist kümme korda suuremas Kreekas enam kui 830 000 ja ligemale kümne miljoni elanikuga Rootsis alla 700 000. Eestis elab neid umbes 200 000.

Isegi lihtne proportsioonide võrdlemine näitab, et ainuüksi Malta, Kreeka ja Rootsi peaksid miljoneid põgenikke vastu võtma, et välismaalaste suhtarv oleks Eesti või Lätiga võrreldes tasakaalus. Ometi leiab eurosolidaarsus, et meie peaksime nii mõnestki riigist proportsionaalselt enam põgenikke vastu võtma. Statistika statistikaks, kuid kui majanduslikult kaua areneda saanud suured Saksamaa, Rootsi ja Inglismaa elavad rahva hääbumiseta mõned miljonid immigrandid ehk veel üle, siis tühjaksjooksvale Eestile võib iga piisk saatuslikuks saada.

Tõsi, Eesti on teinud palju sisserännanute sulandamiseks ühiskonda ja immigrante ei ole meil enam 40 protsenti, nagu paarkümmend aastat tagasi.

Miks peaksime aga arvama, et Pandora laeka avanedes meie kvoodiimmigrandid kuidagi teisiti käituma hakkavad kui näiteks Rootsis? Või on meile tulevad immigrandid kuidagi teistsugused ja tõusevad pronksiöö kordudes eestluse ja läänelike väärtuste eest barrikaadidele?

Et olla täpne, siis Rootsis on välismaal sündinute arv 16 protsenti rahvastikust. Sealne tänavapilt ja kriminaalne olukord on 20 aastaga muutunud meeletult. Kui Euroopa Liit võtaks vastu kas või sada miljonit väljastpoolt tulijat, siis siiapürgijate arv sellest vaid suureneks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee