Eesti uudised

Hurt: Venemaa luure arusaam Siili kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud  (9)

Õhtuleht.ee, 24. mai 2015 17:47
Martin HurtFoto: Peeter Langovits / Postimees
Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse asedirektor Martin Hurt ütles, et Venemaa luure arusaam Siili kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud ning et ka Eesti ametkondade esmane hinnang ei pruugi hilisema kokkuvõttega ühtida.

"Selge on see, et Eesti ametkondade avalik esmane hinnang õppusele võib, kuid ei pruugi ühtida hilisema kokkuvõttega, mis sünnib peale kogu laekunud informatsiooni analüüsimist ja mis vähemalt osaliselt ei saa olema avalik. Täiesti loomulik on, et õppusel ilmnenud võimalikud kitsaskohad soovitakse likvideerida kiiresti ja ilma, et idanaaber neist teada saab," vahendab ERR-i uudisteportaal Hurti kommentaari.

"Kuna õppuse sisu pole asjatundjatele ja Venemaa luurele täiel määral võimalik varjata, siis on tõenäoline, et Venemaa luure arusaam õppuse kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud," lisas ta. 

Üldisema kommentaarina ütles Hurt, et reservarmee formeerimine sõltub paljuski sellest kas reservväelased õppustest osa võtavad või pigem hiilivad kõrvale.

Samal teemal

03.08.2015
Teadur Venemaa õppustest: Eesti liitlastel tuleks kohapealsele kaitsele mõelda
26.05.2015
Eriväelased harjutasid kaitseliitlastega tavatu sõja pidamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee