Maailm

Ukrainast naasnud Mailis Reps: sealsed olud on rasked, Harkivi oblastis on toimumas reaalne sõjategevus

Õhtuleht.ee, 24. mai 2015, 12:21

13 KOMMENTAARI

i
inimkonnale/ 25. mai 2015, 04:08
Saatana päritolu ja langus.
Jumala Sõnal on palju öelda, mis puudutab Saatanat ja selgelt kirjeldab tema algust, langust algsest staatusest ja tema lõppu. Vaatame neid kirjakohti detailselt.
Hesekiel 28:14-18 ütleb meile, et Lutsifer (Saatan) loodi selleks, et ta oleks Issanda Kõikvõimsa Jumala teener. Sa olid nagu keerub, hiilgav kaitsja, ja ma panin sind pühale mäele; sa olid otse jumalik olend, kes võis käia tuliste kivide keskel. Sa olid laitmatu oma teedel alates su loomispäevast, kuni sinus leiti ülekohut. Sinu suure kaubitsemise tõttu täitus su sisemus vägivallaga ja sa tegid pattu. Sellepärast tõukasin ma su Jumalamäelt ja hävitasin su, kaitsja keerub, tuliste kivide keskelt. Su ilu tõttu läks su süda ülbeks, oma hiilguse pärast sa kaotasid tarkuse. Ma viskasin su maa peale, ma panin su kuningate ette, et nad saaksid sind vahtida. Oma paljude süütegudega, oma ülekohtuse kaubitsemisega teotasid sa oma pühamuid; sellepärast ma lasksin su keskel puhkeda tule - see neelas sinu. Ma tegin su maa peale tuhaks kõigi silme ees, kes sind nägid.
Need salmid sisaldavad hulganisti fakte, mida tuleb vaimselt allajoonida. Esiteks, Saatan oli loodud olend (salm 15). Teiseks, ta oli täiuslik oma algses loomises. Sa olid laitmatu oma teedel alates su loomispäevast... (salm 15). Kolmandaks, Saatan oli võitud keerub (salm 14). Sõna keerub Piiblis alati viitab “vaimsele olevusele, kes on lähedases suhtes Jumalaga.” Neljandaks, Saatan oli määratud Jumala poolt hoidma ülendatud kohta. Ma panin sind pühale mäele... (salm 14). Viimaseks ja viiendaks, ta tegi pattu. Sinus leiti ülekohut (salm 15). See väide on täielikult kooskõlas ülejäänud Püha Piibliga. Saatana kahel peamisel patul oli pistmist valetamise ja uhkusega.
Mõned inimrassi liikmed arvavad, et nad on liiga head, et neid patusteks klassifitseerida. Kuna nad pole kunagi varastanud, vägistanud, tapnud, pääste on nende silmis mittevajalik. Siiski Saatan langes oma kõrgelt positsioonilt taevas kahe patu tõttu, mis valitseb hetkel meie rahva hulgas ja meie maailmas, valetamine ja uhkus. Kelmus, väljapressimine, petmine, liialdamine, altkäemaksuvõtmine ja pea iga teinegi patt algab valetamisega. Lobamokkadest kirikuliikmete tagarääkimised teistest usklikest võib samuti panna siia nimekirja. Kes julgeb vastu rääkida Jumalale, mil Ta rõhutades ütleb Roomlaste 3:10-s: Ei ole õiget, ei ühtainsatki. Või siis Roomlaste 3:23: sest kõik on pattu teinud... . Jeesus ütles Johannese 8:44, et Saatan on valetaja ja valede isa.
Lutsiferi uhkuse patt in kirjas Hesekieli 28:17: Su ilu tõttu läks su süda ülbeks.
See sama patt on mainitud ka 1.Timoteose 3:6, mis ütleb, et teenija ärgu olgu ka vastpöördunu, et ta ei läheks upsakaks ega langeks sama süü sisse kui kurat. Teiste sõnadega, selline inimene võib langeda samasse needusesse nagu seda tegi kurat, mil tema pea paisus oma kõrgendatud positsiooni tõttu.
Saatana langus on samuti mainitud Jesaja 14:12-15: Kuidas sa ometi oled alla langenud taevast, helkjas hommikutäht, koidiku poeg, tükkidena paisatud maha, rahvaste alistaja? Sina ütlesid oma südames: «Mina tõusen taevasse, kõrgemale kui Jumala tähed tõstan ma oma aujärje ja istun kogunemismäele kaugel põhjamaal. Ma lähen üles pilvede kõrgustikele, ma teen ennast Kõigekõrgema sarnaseks.» Aga sind tõugati alla surmavalda, kõige sügavamasse hauda. Siinne Lutsiferi uhkus on ilmne: “Mina tahan... mina tahan... mina tahan...” Ta oleks pidanud taipanam, mis teda ootab selle “mina” värgi eest! Sama uhkuse patt domineerib paljudes tänapäeva eludes. Siiski, paljud inimesed keelduvad tunnistamast fakti, et nad on patused.
u
Ukraina/ 24. mai 2015, 19:27
on ju suur ja lai!mismoodi siis sojapogenikel seal ruumi pole?Vastas kohe Venemaa ,need ju Venemaa kodanikud!seal ju terve Siber vaba!Ei saagi enam aru, kogu Aafrika ja Ukraina rahva tahate Eestisse tuua voi?
m
mumm/ 24. mai 2015, 17:34
vene tank on ikka saast! lendab pilbasteks esimese tankirusika paugu järel...
o
24. mai 2015, 22:38
m
maeitea/ 24. mai 2015, 16:11
sõja ajal peaks kodus laste juures olema!
n
nh/ 24. mai 2015, 15:56
Harkivis toimunud reaalsest sõjategevusest pole ma veel kuulnudki- diversiooniaktid ainult! Kust selline sõjaline info?
e
ei nohh muidugi. Suur ugri-mugri teadlane/ 24. mai 2015, 14:41
võtab veel sõjanduse alal ka sõna.
Kolomoisiki mehed käisid ja käivad nii Harkovis, Odessas kui mujal mürgeldamas. Muuseas Odessas on ja on olnud aegade jooksul palju juute. Võtan osa infi juutide väljaannetest.
t
24. mai 2015, 14:32
tuleb võtta ukrainlasi pagulasteks eestisse. üks juba tuli viljandi. jääme teisi kah ootama.
m
mis puutub siia/ 24. mai 2015, 14:19
Pärni KGB--lane? Jutt käib Ukrainast
j
JUSS/ 24. mai 2015, 20:14
Selle Antsust heietaja lugulaulu olen ma juba pooltosinat korda kommentaarina lugenud. Huvitavmida ta sellega saavutada tahab? Vaevalt, et talle endale meeldiks,kui keegi mõne tema enda sugulase kallal tänitaks ja seejuures kogu aeg ka sugulusastet rõhutaks. Ilmselt on tegemist mingi kinnisidee või luuluga.

a
24. mai 2015, 14:07
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
V
!/ 24. mai 2015, 20:10
Väga võimalik. aga see Ilmar Veltmann on ilmselt juba ammu surnud.Tahad sa nüüd siis tema lapsi või lapselapsi kättemaksuks üles puua või? Muuseas, oled sa ise ikka nii väga kindel, millega sinu omad lähemad ning kaugemad sugulased näiteks Stalini ajal tegelesid? Äkki óli nendegi hulgas mõni seeklite saaja?
h
huvitav/ 24. mai 2015, 23:34
Ju ta yks reeturite suguvösa on ?
t
targad sõnad/ 24. mai 2015, 14:05
muidu meie rahvas arvas, et neil seal lust ja lillepidu.... ja et veel sõda toimub!!!! poleks uskunudki...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee