Foto: Irina Mägi
Õhtuleht.ee 23. mai 2015 21:53
Eile algas Saaremaal Erasmus Student Network Estonia korraldatud kolm päeva kestev pulmaüritus-Eesti pulm, mille käigus Eesti pulmakombeid järgides saavad üheks paariks kaks välistudengit.

Täna peale lõunat toimus Kuressaare lossi hoovis paaripanemise tseremoonia.

Hommikul uputati pruudi vana nimi Karujärve ja peale tseremooniat lossi hoovis ootasid nüüd juba värsket abielupaari teel peopaika mõningad katsumused.

Loode tammikus peatati kaks Kipi poole liikuvat punast bussi tudengitega ja tammede all oldi tunnistajateks, kuidas vastne abielunaine Irina puhastab kala, tema mees Marcel koorib kartulit ja mõlemad mähivad titte, sedakorda küll olid tittede asemel kaks mängukaru.

Ürituse kultuurilise poole eest vastutav Kärt Maalinn rääkis, et üritus Eesti pulm toimub kolmandat korda ja eesmärk on tutvustada Eestis õppivatele välistudengitele Saaremaad, Eesti kultuuri ja pulmakombeid.

Pulmas osalejate arv on limiteeritud ja kokku on 80 külalist. Seekord olid pulmas Eestis õppivad tudengid Türgist, Saksamaalt, Venemaalt, Itaaliast, Soomest, Hispaaniast. Loode tammikust sõideti edasi Kipi talu külalistemajja Marta-Lovise, kus peetakse maha üks korralik pulmatrall pulmamängude , laulude ja tantsudega. Pulmas on kohal ka pulmaisa.

Pruut on Irina Krestjaninova Udmurtiast ja peigmees Marcel Cornely Saksamaalt.