Maailmapäev

Vaata Ehh, Uhhuduuri fotojäädvustusi Aafrikast (6)

Getrin Reesar, 23. mai 2015 01:10
Etioopia. Naiste roll ühiskonnas on olnud pahatihti piiratud. Nende ülesanne on ilmale tuua lapsi ja nende eest hoolitseda.
Aafrika on paik, mille kohta on Eesti inimestel väga palju eelarvamusi. Uhhuduuri eesmärk oli murda kehtivaid müüte ja näidata, et inimesed on kõikjal sarnased.

"Enne sõitu, olgu see kas maale vanaema juurde või pikk ümbermaailmareis, on meil erinevad ootused. Reisil olles saame kogemusi, tutvume uute inimestega ja nihutame oma mugavustsooni piire. Tagasi jõudes oleme aga alati pisut muutunud. Oskame kogetut siinsesse ellu kohandada ja saame aru, et aeg ei pruugi pidevalt üksnes minna, vaid võib teinekord ka tulla. Päevas on ikka 24 tundi, kuid aja käsitus on Aafrikas sootuks vastupidine," rääkis meeskonnaliige Kristjan Prii oma reisikogemusest.

Arengukoostöö ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul tundub Aafrika Eesti inimesele kauge paik.

Ehh, Uhhuduuri meeskonda kuuluvad Hannes Hanso, Priit Kuusk, Mart Kuusk, Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman. Üheskoos seigeldi 6000 kilomeetrit läbi Etioopia, Keenia, Botswana, Tansaania, Sambia ja Namiibia.

Uhhuduuri reisi aitas korraldada Arengukoostöö ümarlaud ning kaasrahastas välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

 

30. mail kell 13.00-19.00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Maailmapäev. Tule sõprade ja kogu perega ja vaata, mida on maailmal Sulle pakkuda! Vaata ka ürituse kava: www.maailmapäev.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee