Eesti uudised

Jevgeni Ossinovski istus isa firma nõukogus formaalselt (17)

Arvo Uustalu, 23. mai 2015 07:00
Foto: Stanislav Moškov
Intervjuus "Pealtnägijale" ütles sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Jevgeni Ossinovski, et ei ole isa äridega seotud kümneid aastaid, ometi näitab äriregister, et ta istus neist ühe nõukogus möödunud aasta maini.

"Pealnägija" esitas endisele haridusministrile, praegusele riigikogu liikmele Jevgeni Ossinovskile muu hulgas küsimuse, kas vastab tõele kuulujutt, et tema isa tahab ära osta Eesti Raudtee EVR Cargo? Riigikogulane vastas, et ei tea isa äriplaanidest midagi: "Ei ole juba, ma ei tea, kümneid aastaid tegelikult kuigi lähedalt huvi tundnud või veel vähem olnud kuidagi sellega seotud," vastas ta.

Samal teemal

Ometi näitab äriregister, et Jevgeni Ossinovski oli Oleg Ossinovski firma Skinest Grup nõukogu liige 5. detsembrist 2005. kuni 5. maini 2014, mil ta sai valitsuse liikmeks.

Ossinovski kinnitab Õhtulehe, et öeldu vastab tõele. "Ma tõesti ei ole isa äride vastu kunagi lähedalt huvi tundnud. Olen tõesti varasematel aastatel olnud Skinest Grupi nõukogu liige, ent sisuliselt oli see formaalsus, kuna Skinesti puhul on kõik strateegilised otsused usaldatud juhatusele. Usun, et nii on see väga paljudes ettevõtetes, kus ettevõtte juhtimise ja arendamisega on igapäevaselt ametis omanik ise. Nõukogu täidab peamiselt aastaruannete kinnitamise rolli ning seetõttu on ka minu väga pealiskaudsed teadmised sellest ettevõttest alati olnud n-ö tagasivaatavat ehk fakti konstateerivat laadi. Lisaks, tegemist oli nii-öelda ühiskondliku ametiga ja mingit tasu ma selle eest ei saanud," selgitab ta. Ossinovski sõnul on tal konkreetne plaan ka riigile kuuluvate ettevõtete juhtimise radikaalne reform, mis viib parteilased nõukogudest lõplikult välja.

Samal teemal

16.12.2015
KAHTLUSTUS: Oleg Ossinovski andis suures ulatuses altkäemaksu
09.08.2015
Jevgeni Ossinovski: sidemed erakonna ja minu isa vahel on tänaseks katkestatud
09.08.2015
Oleg Ossinovski tõmmati Läti raudtee juhiga seotud korruptsiooniskandaali
13.07.2015
Hoolimata Jevgeni Ossinovski lubadusest keelduda isa annetustest said sotsid temalt taas 40 000 eurot!