Krimi

Kohus mõistis liiklusrikkujale 20 ööpäeva aresti (3)

Toimetas Piret Pappel, 22. mai 2015 17:18
Pilt on illustratiivneFoto: ALDO LUUD
Eile, 21. mail Raplamaal lubamatult kiiresti sõitnud 33-aastasel mehel tuvastas politsei alkoholi tarvitamise tunnused ja mees ei omanud juhtimisõigust. Kohus määras politsei taotlusel talle karistuseks 20 ööpäeva aresti.

21. mail kell 18.24 peatas politseipatrull Raplamaal Märjamaa vallas Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 57. kilomeetril sõiduauto. Peatamise põhjuseks oli see, et 90 km/h lubatud sõidukiirusega teelõigul mõõdeti auto kiiruseks 141 km/h.

Meest on varem karistatud samalaadsete süütegude toimepanemise eest rahatrahvi ja juhtimisõiguse äravõtmisega. Kuna määratud rahatrahvid on tasumata ning ta on jätkuvalt toime pannud liiklusalaseid õiguserikkumisi, siis pidas politsei õigeks taotleda kohtult tema karistamist arestiga.

Kohus pidas taotlust põhjendatuks ja täna, 22. mail määrati Pärnu maakohtu Rapla kohtumajas talle karistuseks 20 ööpäeva aresti, mis kuulub kohe täitmisele.

Rapla politseijaoskonna liikluspolitseinik Olimar Merilaini sõnul peab politsei oluliseks, et süüteole järgneks kiire ja mõjus karistus. „Kui inimene on korduvalt samalaadseid rikkumisi toime pannud ja senised mõjutusvahendid ei ole soovitud tulemusi andnud ning inimene ei ole oma käitumisharjumusi muutnud, siis pean õigeks, et tuleb valida karmim võimalus tema mõjutamiseks.

Loodetavasti on 20 ööpäeva piisavalt pikk aeg, et oma tegude üle järele mõelda ja järeldused edaspidiseks teha. Kombinatsioon kiiruseületamisest ja alkoholi tarvitanuna autojuhtimisest on väga ohtlik. Teada on, et paljud traagiliselt lõppenud õnnetused on seotud just nende eksimustega," selgitab Merilain.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee