Eesti uudised

Swedbanki elektrooniliste kanalite töös võib nädalavahetusel esineda häireid (3)

Õhtuleht.ee, 22. mai 2015, 11:09
Foto: Mari Luud
Seoses iga-aastaste plaanipäraste hooldustöödega võib nädalavahetuse ning esmaspäeva varahommikutel (23.-25. mai) esineda lühiajalisi häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ulla Ilissoni sõnul pole nädalavahetusel tulevad katkestused seotud viimaste päevade katkestustega kaardimaksetes. "Swedbankil on mitu eraldi asuvat serveriparki, mis tagavad igapäevatöö kõikidele teenustele ning on ka tagavaraks juhuks kui midagi juhtub. Käesoleva nädalavahetuse kolmel ööl testib pank nende tööd, mis lihtsustatult öeldes tähendab seda, et kõik teenused lülitatakse ühelt serveripargilt teisele ja järgnevatel öödel tagasi. Tööde käigus uuendatakse nii tark- kui riistvara. See kõik toob nendel öödel kaasa ka lühiajalisi häireid ja katkestusi nii internetipanga kui kaardimaksete töös," selgitas Ilisson.

"Pank teostab antud keerulist testi kaks korda aastas, nagu näeb ette seadus. Selline kohustus on meile pandud sellepärast, et tagada meie süsteemide töökindlus juhul, kui üks serveripark rivist väljas on. Kuna need kuupäevad pannakse paika juba pool aastat varem, siis kahjuks pole meil võimalik neid ka kuhugipoole edasi lükata," sõnas Ilisson.

Kõikide nimetatud päevade varahommikutel võib internetipanga, pangakaartide ning sularahaautomaatide töös esineda lühiajalisi häireid (kuni 15 minutit) ajavahemikus 2.00-7.00.

Ööpäevaringselt on võimalik infot saada Swedbanki nõustamiskeskuse telefonil 6 310 310.

Pank palub vabandust võimalike ebamugavuste pärast ning soovitab klientidel planeerida internetipanga ja pangakaartide kasutamine selliselt, et hooldustööd nende pangatoiminguid ei segaks.

Samal teemal

6. juuli 2015, 13:45
Swedbanki kaardimaksed olid jälle häiritud
11. juuni 2015, 07:00
Nördinud pangaklient Põltsamaal: vanemad inimesed on täitsa hädas
28. mai 2015, 07:00
Kaardimaksetõrge oli pelk kokkusattumus
22. mai 2015, 21:13
Swedbank lükkab nädalavahetusele planeeritud hooldustööd edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee