Seisukoht

Seisukoht | Saadiku vanniskäik 

Maarius Suviste, ajakirjanik, 21. mai 2015 16:52
Maarius Suviste Foto: Aldo Luud
No ei ole ju kahtlust – otse loomulikult on kõik õige, kui väljaspool Tallinna ja sellega piirnevaid omavalitsusi Toompeale saabuvad rahvaesindajad lasevad maksumaksjal pealinnas oma elamise kinni maksta. Olgugi et suure osa ajast seisab korter tühjana ning nende valijad peavad oma elamise eest ise maksma, kui Tallinnasse tööle tahavad minna.

Maksumaksja tasub rahvasaadiku eluasemekulud Tallinnas kuni 688,84 euro eest kuus (20 protsenti riigikogu liikme ametipalgast). Kaks saadikut, Meelis Mälberg (Reformierakond) ja Martin Repinski (Keskerakond) lasevad oma elamise pealinnas just sendi täpsusega maksimummääras kinni maksta. Tõsi, on ka 680- ja 688eurose hüvitisega saadikuid.

Kui rahvasaadik on tõesti nii vaene, et ta ei jaksa enda üürikodu eest ise maksta, siis Jumal temaga, aga kui maksumaksja peab kinni maksma ka tema vee- ja muud kulud, siis sellest ma küll aru ei saa. Tõsi ta on, et kinnimaksmiseks mõeldud eluasemekuluks loetakse peale igakuise üürisumma ka eluruumiga seotud kõrvalkulud, näiteks kütte ja elektrikulud, veest rääkimata. Kas tõesti on selleks vaja hüvitist, et mitte öelda toetust, et lasta maksumaksjal ka oma vannis sulistamised kinni maksta? Kui mugavaks saab mugavussaadiku elu veel minna?

Samal teemal

14.05.2015
RIIGIKOGU LIIGE ÜÜRIKODU HÜVITAMISEST: "Loomulikult on see mujalt tulnuile vajalik."
05.05.2015
MARTIN HELME OMA 11 AASTAT VANAST AUTOST: kui remont läheb tüütuks, vahetan välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee