Krimi

Urbo Vaarmann süüdi soodustuskelmuses ja pistiseandmises (30)

Toimetas Kristin Aasma, 21. mai 2015, 10:55
Urbo VaarmannFoto: Aldo Luud
Tartu maakohus tunnistas endise Keskerakonna ja riigikogu liikme Urbo Vaarmanni (38) kokkuleppemenetluses süüdi soodustuskelmuses ja pistise andmises ning mõistis talle kahe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele.

Karistuse hulka arvati kolm päeva, mille Vaarmann kandis ära 2012. aastal kinnipeetuna kahtlustatavana.

Käitumiskontrolli ajal peab Vaarmann hüvitama kuriteoga tekitatud kahjust 30 000 eurot.

Ka OÜ Puhkepesa tunnistati süüdi soodustuskelmuses ja pistise andmises ning mõisteti sellele rahaline karistus samuti 30 000 euro suuruses summas.

OÜ Avicia tunnistati süüdi soodustuskelmuses ja karistuseks mõisteti 15 000-eurone rahaline karistus.

Menetluskuludena peavad Vaarmann ja Puhkepesa tasuma 585 eurot ning Avicia 1401 eurot.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Samas kriminaalasjas esialgu süüdistuse saanud Oleg Kuzmini (44) ja Ülle Märsi (52) osas lõpetas kohus tänaste määrustega menetluse avaliku menetlushuvi puudumise tõttu põhjusel, et nende süü ei ole suur. Taotluse kriminaalasja lõpetamiseks soodustuskelmuses süüdistatud Kuzmini ja pistise võtmises süüdistatud Märsi osas esitas Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marge Püss.

Tänase määruse järgi kohustub Kuzmin maksma riigituludesse 4000 eurot ja Märss 680 eurot. Menetluskuludena peab Märss tasuma lisaks 792 eurot. Nimetatud kohtumäärused ei ole vaidlustatavad.

Vastutasuks sünnipäevapidu

Esitatud taotlus sai positiivse lahenduse, nimelt määrati taotlejale toetus summas ligi 600 000 eurot.

Uurimisandmeil nõustas taotlejat PRIA-le esitatud taotluse küsimustes sama ameti töötaja Märss, kes on saanud selles kriminaalasjas süüdistuse pistise võtmises.

Süüdistuse järgi üritas Märss Vaarmanni palvel kiirendada toetuse osamakse väljamaksmist ning väljastas ametiseisundi tõttu teatavaks saanud informatsiooni toetuse menetlemise seisu ja väljamaksete tegemise tähtaja kohta.

Vastutasuna korraldati tema jaoks sünnipäevapidu ning süüdistatava sugulase korraldatava ürituse reklaam meediaväljaandes.

2011. aasta novembris maksti taotlejale toetuse osa summas ligi 100 000 eurot. Ülejäänud summa jäi välja maksmata seoses kriminaalmenetluse alustamisega.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

15. november 2017, 23:35
„Pealtnägija“: PRIA'l naha üle kõrvade tõmmanud Vaarmann pettis väidetavalt ka ehitajaid
22. mai 2015, 07:00
Urbo Vaarmann: kui tahetakse teha poliitiline laip, siis tehakse
4. mai 2015, 14:18
Urbo Vaarmanni kohtuasi laheneb kokkuleppemenetlusega
21. aprill 2015, 07:00
Kohus Urbo Vaarmanni üle venib nagu kummipael

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee