Eesti Energia juht Hando Sutter (Mihkel Maripuu / Postimees)

Eesti suurima organisatsiooni Eesti Energia juhi tunnitasu teenimiseks tuleb keskmise palga saajal tööd rabada paar päeva.

Eesti Energia majandusaasta aruande järgi teenib selle juht Hando Sutter kuus 11 300 eurot, seega on tema tunnitasu ligikaudu 67 eurot.

Eesti keskmine brutopalk oli eelmise aasta neljandas kvartalis 1039 eurot, mis teeb ühe päeva teenistuseks 52 eurot. Fontese palgaanalüütiku Ilmar Põhjala arvutuste järgi tähendab see, et Sutteri tunnitasu saamiseks tuleb keskmise palga saajal tööd teha veidi üle ühe päeva.

Kui aga võtta arvutuse aluseks keskmise palga asemel mediaanpalk, mis oli möödunud aasta lõpus 757 eurot ning mida sageli peetakse täpsemaks näitajaks, tuleks keskmisel töötajal Eesti Energia juhi palga saamiseks töötada veidi üle kahe päeva. 

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Delfi Ärilehes.

Jaga artiklit

21 kommentaari

1
123x  /   00:15, 4. veebr 2016
Mina pean 20 tundi töötama selleks, et teenida 67 eurot.
J
jep  /   23:57, 21. mai 2015
Ei olnud jumal eesti energias sandor liive ega teps mitte ka sutter. Lihtsalt puhutakse üles ja makstakse tohutud ebainimlikud summad lihtsalt lambist. Rahvas peaks mässama juba selliste absurdsuste peale. Ka sandor peaks raha tagasi maksma. Ta pole seda ära teeninud aga tasku oskab küll pista vaikselt, sest ta teab , et keegi korrale ei kutsu ju sest selliseid on igal elualal küll ja veel. Häbi peaks ära tapma!!!! See von rahva tagant varastatud raha ju!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis