Krimi

FOTOD KOHTUST | Lapsevägistaja saab 15 aastat tegu kahetseda (23)

Juhan Haravee, 21. mai 2015, 07:00
MAGUS SÕNA "VABADUS": Mullu suvel jõudis Facebookis end hellitavalt Sääsekeseks (Komarik) nimetav Pavel Ridnõi vangis istumise kõrval veidi ka lõõgastuda.Foto: Facebook
"Muidugi on kõik arusaadav, kuid minu arvates…" püüdis lapse vägistamise ja teiste kuritegude eest süüdi mõistetud mees eile Harju maakohtus end õigustada. Tapmise eest tosin aastat vangis veetnud ja jalavõruga tingimisi vabastatud mees sai vabadust maitsta mõne napi kuu.

Eile mõisteti Harju maakohtus süüdi 30aastane tallinlane Pavel Ridnõi, kelle toimepandud kuritegude, sh seksuaalkuritegude ohvriks olid kaks alla 14aastast last ja üks täisealine.

Kuriteod pani mees toime eelmisel suvel juuni algusest augusti lõpuni, kui ta oli vanglast ennetähtaegselt vabastatud.

Samal teemal

Prokurör süüdistas Ridnõid ühe lapse vägistamises, lasteporno valmistamises ja hoidmises, lapse seksuaalses ahvatlemises, alaealise alkoholi tarvitamisele kallutamises, kehalises väärkohtlemises, sealhulgas peksmises ja piinamises ning ähvardamises. Politsei pidas Ridnõi kinni 20. augustil.

Harju Maakohus mõistis Ridnõile liitkaristusena 15 aasta 1 kuu ja 17 päeva pikkuse vangistuse, mille hulka on arvestatud ka varem ära kandmata jäänud karistus üks aasta ja kolm kuud. Riigi tuludesse mõisteti menetluskulud 4843 eurot.

Kohus luges usaldusväärseks nii tunnistajate kui ka kannatanute uurimise käigus antud ütlused. Asjaolu, et alaealine kannatanu esimesel ülekuulamisel ei rääkinud uurijale kõigest, mis tema ja süüdistatava vahel juhtus, ei muuda kohtu hinnangul tema tunnistusi ebausaldusväärseks.

Ridnõi pole kohtu hinnangul toimepandu suhtes väljendanud vähimatki kahetsust, pigem on ta püüdnud end õigustada ning süüdistada alaealisi kannatanuid ja ütlusi andnud tunnistajaid.

"Pavel Ridnõi, kas kohtuotsus on arusaadav?" küsis kohtunik Anne Rebane tähelepanelikult kohtutõlki kuulanud kohtualuselt otsuse kuulutamise järel.

Ridnõi ei jätnud juhust kasutamata ning tundis huvi mõningate seadusesätete vastu, millele põhines kohtuotsus. Kohus selgitas, et kui ta kavatseb otsuse edasi kaevata, saab ta ka pika ja motiveeritud kohtuotsuse, kus on kõik põhjendused täpsemalt kirjas.

"Muidugi on kõik arusaadav, kuid minu arvates…" püüdis

Ridnõi avaldada oma arvamust äsjakuuldud otsuse suhtes, kuid oli sunnitud oma seisukoha edastamise poole lause pealt lõpetama.

"Oma seisukoha saate esitada kassatsioonikaebuses, kui soovite," kõlas kohtu suunis seksuaalkurjategijale.

Prokurör Andra Sild taotles mehele rohkem kui 16 aasta pikkust vangistust. "Kohus mõistis peaaegu sama pika vangistuse, nii et karistuse suhtes jään otsusega igati rahule," märkis ta.

"Arvestades nende kuritegude võikust, toimepanemise asjaolusid ja süüdistatava tausta, oli minu hinnangul kõige karmim karistus põhjendatud."

Kohus karistas eelmise aastakümne alguses Ridnõid mõrva eest 13aastase vangistusega. Ta vabanes vanglast veidi rohkem kui aasta enne tähtaega ja süüdistuse kohaselt hakkas ta uuesti kuritegusid toime panema juba paar kuud pärast vanglast vabanemist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee