Eesti uudised

Lisatud politsei kommentaar!

Tiskres liigub ringi õhupüssist kasse tulistav tegelane (80)

Kristiina Tilk, 21. mai 2015 12:11
Foto: Facebook
Facebookis levib teade, kus üks õnnetu kassiomanik hoiatab teisi loomapidajaid olema valvsad, sest Tiskre kandis liigub ringi õhupüssist loomi sihtiv isik.

"Kuul on peast eemaldatud ja kiisu väga-väga õnnetu. Silma seisund on veel lahtine, ei tea, kas paraneb või tuleb eemaldada," kirjeldab Tiskre-Hansus elav naine sotsiaalmeedias õhupüssist tabamuse saanud 9aastase kassi olukorda.

Samal teemal

Muret oma lemmikute pärast tunnevad teisedki kohalikud. Üks naisterahvas räägib, kuidas leidis kodu juurest majadevaheliselt teelt linnu, kelle puhul võib samuti oletada, et tegemist ei olnud lihtsalt taevast alla sadamisega.

Inimesed usuvad, et õhupüssi igaühel ei ole ning koostöös politseiga on loomapiinaja võimalik kindlaks teha. Avaldus on kassi peremehe sõnul politseisse ka tehtud.

Eesti Loomakaitse Seltsist öeldakse, et selle juhtumiga peaks tegelema kindlasti politsei, sest kohaliku omavalitsuse tasandil selliste asjadega tegelda ei saa. Seltsi kommunikatsioonijuht Liisi Moosaar tõdeb, et üldjuhul, kui tõendeid ei ole piisavalt, jäävad sellised lood teiste paberite alla.

"Kui on täpselt teada, kes on süüdlane ja on tunnistajad, on lootus, et juhtum leiab lahenduse, suurem," teab Moosaar, kuid soovitab kõigil, kelle looma on vääralt koheldud, politseile avaldus esitada. Ta lisab, et kahjuks saavad nemadki viimasel ajal liiga tihti kõnesid, kus loomi on mõnest relvast lastud: "Iga kuu tuleb vähemalt mõni sellekohane teade."

19. mail anti teada, et Haabersti linnaosas leidis loomaomanik oma vigastatud kassi, keda on ilmselt tulistatud esialgsetel andmetel õhupüssist.

Politsei on alustanud juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 264 lõike 1 alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist avalikus kohas ja julmal viisil. Hetkel käib tõendite kogumine ning kahtlustatavat veel ei ole.

Lääne-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Signe Sulbi sõnul on see harvaesinev üksikjuhtum Haabersti piirkonnas. "Tegemist on väga kahetsusväärse looga. Arusaadavalt riivavad sellised juhtumid inimeste õiglus- ja turvatunnet, mistõttu suhtub politsei väga tõsiselt loomade väärkohtlemisesse. Kutsun inimesi üles märkama enda ümber toimuvat ja kõigest kahtlust või muret tekitavast kindlasti teada andma," ütles Sulbi.

Samal teemal

29.10.2015
Loomapiinaja vanaema: "Ta on aru saanud, mis ta on valesti teinud. Ta tahab kõik heastada!"
10.10.2015
Koerapeksjat võib oodata uurimine