Eesti uudised

"PEALTNÄGIJA": iga viies üle 55aastane väikelinna naine elab rahustite peal

Õhtuleht.ee, 20. mai 2015 22:08

48 KOMMENTAARI

k
kuuekümnene/ 21. mai 2015 14:33
hommik algab kangete liigestega voodist väljakooberdamisega,siis paar tassi musta kohvi koos valuvaigistetaga,seejärel meik näkku,rahusti sisse ja tavaliselt suudan tööpäeva lõpuni enam-vähem hakkama saada.tänu rahustitele suudan kaasaja lolluste ja ülehelikiirusel toimuvate muutustega kuidagi leppida.Vahet pole,kas kärvan stressi tagajärjel või rahustite üledoosist.
a
A/ 21. mai 2015 13:14
Kõik saavad kord vanaks, on absurd muretseda. Kui noorel inimesel juhtub terviserike, on tal samuti küsimus, kas on keegi, kes talle abi kutsuks. Pigem tuleb muretseda selle pärast, mis saab pärast surma, kas suhted Jumala ja inimestega on korraldatud, kas ees ootab taevas või põrgu, sellele peaks mõtlema nii vana kui noor. Igasugu psüühikahäired võivad aga seotud olla patuga, kuigi mitte alati. Väljaspool abielu seksuaalsuhted on üks depressiooni põhjus, elage kooskõlas Jumalaga, käige kirikus, laske end ristida, elage puhast elu ning pooled te probleemid kaovad, vähemalt kaovad igasugu depressioonid.
p
puhas elu?/ 21. mai 2015 13:47
Ma pole 7 aastat sexi saanud ja olen depressioonis. Naised võidelgu depressiooni vastu sexiga, aga eelistavad tablette?
n
naine/ 21. mai 2015 15:46
k
kahe kõrva vahel/ 21. mai 2015 12:17
on kinni kõik meie probleemid. Nii depressioon, ärevushäired ja muud hädad ka ... peale suguhaiguste.
See ei ole alati inimese enda süü. Sellisesse olukord on meid pandud küll poliitilise, majanduslikult ja ka kaasinimeste kadeduse ja õeluse tõttu. Igaüks ei oska endale ise müüri ümber teha, seepärast kasutabki tableti abi. Ja ei oska ennast ka ettetulnud olukorda sisse mõelda ja muutus mittesoovitud suunas tekitab stressi. Kaasnevad psühhotraumad peale selle.
s
shh/ 21. mai 2015 14:00
tableti asemel võib ju kasutada ohutumaid ja tõhusamaid looduslikke alternatiive https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/
o
olen / 21. mai 2015 12:14
60 a vanune tartu naine,on mees ja kolm täiskasvanud last
olen elus võtnud 1 tableti mingit rahustit keskooli eksami ajal ja selgi korral ainult kambavaimust
millest küll tuleb vajadus tarvitada rahusteid?
Kas inimesed tõesti ei oska maandada pingeid?
õ
õnn/ 21. mai 2015 12:40
Sul on vedanud mehega. Lapsed on sündinud armastuses. Elu oli hea. Inimesed ei saa maandada pingeid, kui pereelu on raske. Mõista neid, kellel on palju probleeme ja neid on võimatu lahendada.
t
21. mai 2015 16:00
Teate, depressiooni tekkimiseks polegi vaja mingisuguseid pingeid ega probleeme.
t
to olen/ 21. mai 2015 15:59
milleks on üldse rohud? Millest küll tuleb vajadus tarvitada ravimeid? Kas inimene ei oska ilma haigusteta elada?. Selline rumal jutt sinu poolt
s
21. mai 2015 21:30
Samahästi võiksid inimesed ka vähi endast hea sõnaga lahkuma sundida, mitte kanget keemiaravi ja kiiritusravi ja kirurginuga selleks kasutada
n
nendele/ 21. mai 2015 11:56
kel pension juba tiksub, soovitaks kopereeruda ja kambaga Türki elama minna. Rahaliselt veaks välja, ainult omavahel peab läbi sama, et korterit jagada. See on vist aga Eesti inimese suurim probleem...
j
Ja iga kolmas/ 21. mai 2015 10:18
annab need noorele sugulasele sest pensionäril on odavam rohte osta. Miks sellest ei räägita?
r
rumal jutt/ 21. mai 2015 10:30
Nende rohtudele ei ole allahindlust.
e
Ei ole kahjuks rumal jutt/ 21. mai 2015 10:49
Tean täitsa mitut 35- 40 aastast, kes saavad oma rahusteid pensionäride käest. Lihtsalt omavoliliselt võtavad neid. Mõnel annavad vanemad , et näe saad öösel magada jne jne jne
r
21. mai 2015 21:32
Rahustitele pole soodustust. Soodustus on antidepressantidele , aga neil on mõju siis kui võetakse pikka aega pidevalt (mitte ühekordne doos).
k
kallutatud/ 21. mai 2015 10:16
saade oli . Pigem peaks tegelema probleemi/de/ga ,mis nii massilist depressiooni tekitavad.aga meil on kombeks hakata materdama tagajärgedega võitlejaid,seega arste Keelakem ,piirakem siis analoogselt viina ja siutusmüügiga ka rahustite.antidepressantide müük! Millised on alternatiivsed vahendid! Kas aitavad kohtumised riigikogu saadikutega,kes rahva mandaadiga heale elujärjele pääsenud ja enne valimisi suure suuga hüvesid lubanud! Kas peaks koolitama enam psühholooge,kelle juures inimene end muredest tühjaks räägiks? Kas peaks korraldama massilisi paastulaagreid,et söögirahagi kokku hoida ja nii rahamuret vähendada .Pole mõtet kiruda ja tähelepanu suunata arstide vastu,kes siiski ju inimesi aitavad Haiguse ravi on kolmnurk-haigus.arst ja patsient Arst ei suuda üksinda imet teha. Ikka koostöö peab olema. Kuyi meil on lubatud ravimid,siis neid ka kasutatakse . Pole ju parem,kui depressioonis ja meeltesegaduses inimene suitsiidi teeb või kellegi teise maha lööb .Joodikuid aitame küll-kõik nad saavad ju invaliidsusgrupid ja seega raha,mille eest uus pudel tuua.Narkarid korjame põõsate alt kokku ja putitame elule Kas inimesed ka teavad,milliseid ravimeid nemad võõrutuseks kasutavad? j ategelikult on see suures osas mõttetu tegevus. VÄGA HÄIRIB VIIMASEL AJAL MAAD VÕTTEV MASSILINE SÜÜDISTUS ARSTIDE VASTU. Küll nad on süüdi ravimite kirjutamises,küll selles,et ei pühenda inimesele piisavat aega,ei hoia kätt,ei vestle kogu sugulaskonnaga,ei taha koduvisiite teha ja haigega tema voodiserval kõnelda(mida saab kahe käega tänapäeva meditsiininõuete puhul kodus ära teha.?), küll on süüdi,kui naine ei suuda tervet last ilmale tuua ja loode on eluks kõlbmatu? Kelle huvides on sellist vaenu õhutada? Kes tahab juhtida tähelepanu meie sotsiaalsetelt probleemidelt meditsiinile,et mitte ise vastutada,vaid leida peksukott,ked ataguda? !
s
shhhh/ 21. mai 2015 12:53
saade tegelikult ei olnud ju arstide vastu vaid nende ravimite ebaturvalise kasutamise vastu. siin lehel on alternatiivsetest vahenditest ka räägitud https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/
v
21. mai 2015 21:34
Viina ja suitsuuga võrreldes ongi rahustite müük piiratud - kui esimesi saab vabalt igast poest, siis viimaseid ainult apteegist ja sealtki ainult arsti retseptiga.
x
Xanaxi sööja/ 21. mai 2015 10:02
Olen üksik pensionäär ja käin tööl ka, sest muidu ei tule oma eluga välja. Kogu aeg on hirm, et mis minust saab, kui jään haigeks? Kardan insulti, sest pole kedagi, kes kutsuks isegi kiirabi välja. Kardan kaotada tööd, sest siis võin kaotada elamise. Nii elangi pidevas stressis. Kui oleks normaalsem pension, siis oleks hoopis teine elu, elu enda jaoks. Siis saaks rohkem hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest. Ma ei mäleta, millal ma ostsin endale uusi riideid või jalatsid. Kõik, mis mul on, sain kaltsukast. Toitu ostan ka seda, mis on allahinnatud. Kas see ongi õnnelik pensioni aeg?

p
penskar/ 21. mai 2015 09:32
Elan provintsis ja ainult pensionist. Ma nimetan seda passiivseks eluks. Teised elavad, mina vegeteerin. Võib olla aitab rahustin mul natuke õnnelikumalt vegeteerida??
v
varsti penskar/ 21. mai 2015 13:24
see raha mille kulutad rahustitele,suuna mujale ja elu nagu lill.sa nagu rohufirmade sponsor
k
21. mai 2015 21:36
Kuu aja rahusti ports maksab alla 10 € .... .selle rahaga saab jah hullult õnnelikku elu nautida .... IRW!
5
21. mai 2015 09:24
55 AASTANE MIEES. ELAN KAH RAHUSTITE PEAL. VÕTAN HOMMIKUL SUURE PEO TÄIS. NAGU KULBIGA.
m
mari/ 21. mai 2015 08:43
Soovitan muuhulgas lugeda äsja maalehega kaasas olnud raamatut paastust, Trofimova kirjutatud. Aga depressioonil on tavaliselt mingi algpõhjus, see tuleb tuvastada ja muuta elu õnnelikumaks. Mulle isiklikult tundub, et väga paljud naised ei ela oma elu vaid seda, mida ühiskond neilt ootab.
a
ann/ 21. mai 2015 09:30
Trofimova raamatut lugenud pole, aga käisin tema juures paastulaagris oma kõige raskemal eluperioodil ja see tõesti aitas mul muredest kergemini üle saada. Kokku olen seal käinud 5 korral, aga enam, penskarina, ei saa. Olen tema õpetuse järgi ka 3-4 korda ise 5 päeva paastunud ja tulemus polnud halb. Praegu enam ei ole tervise tõttu ilma arsti abita võimalik paastuda. Aga soovitan soojalt pansionaat Loodus, on ka kodulehekülg. Esimene kord on ebameeldiv, vähemalt alguses, aga teist korda lähete meeleldi, sest pärast on rohkem kui aasta tervist ja elujõudu piisavalt.. Samas peab kõik mured sinna minnes vastuvõtvale arstile ära rääkima ja asjasse peab ka natuke usku olema, siis tõesti aitab.
m
minu meelest/ 21. mai 2015 10:51
Meie penskarid kogu aeg paastuvad. Pole vaja Trofimovale selle eest raha maksta.
e
---/ 26. mai 2015 12:52
ei nad paastu üht,mina ei osta iial poest sellist rasvast suitsuliha kui minu ema omale
t
Thomas/ 21. mai 2015 07:30
Saade oli väga kallutatud. On olemas grupp inimesi, kes kuritarvitad ükskõik mida. On see siis alkohol, sigaretid, maiustused - mis iganes. Xanax, toimeainega alprasolaam on väga hea rahusti, kui seda mõistusega kasutada ja ainult SIIS kui on selleks vajadust (ärevus, mis ei lase keskenduda, paanikahood jne). See tablett aitab Sul normaliseerida enesetunde, et saaksid toimida normaalselt ja oma probleemiga tegeleda. Rumal on võtta seda pidevalt ja mitte tegeleda põhjusega, mis häirib. Pidevalt tarvitades, saab sellest loomulikult sõltuvus nagu ükskõik millega nt alkohol või tubakas. Kui ei tegele probleemiga, siis loomulikult jääb see probleem ootele. Ise tarvitan seda ainult äärmisel vajadusel ja minu perearst ei kirjuta seda kunagi niisama välja, vaid pean talle alati põhjendama, miks mul seda vaja on. Ja on olnud ka olukordi, kus seda ongi vaja ja olen ühe karbiga aastas ideaalselt toime tulnud. Elus on olnud ka perioode, mil olen vaevelnud kliinilise depressiooni käes. Sain antidepressante, mida võtsin 1,5 aastat. Need aitasid, kuna andsid jõudu, et tegeleda depressiooni põhjustavate asjaoludega. Muutsin elustiili, toitumist, lisasin oma elusse treeningud, jalutuskäigud ja tulin tagasi. See on õige, et antidepressandi kuuri lõpetamisel tuleb annust järk järgult kuude jooksul vähendada, nii ei teki ärajäämanähtusid. Üllatav oli selle psühhiaatri jutt, et antidepressandidnvõib päeva pealt maha jätta. Ja siiani ei tee paljud vahet rahustitel ja antidepressantidel. Need on kaks täiesti erinevat ravimigruppi. Rahusti toimib koheselt, antidepressantide toime avaldub alles nädalate jooksul. Eelpool nimetatud ravimid on ainult toetavaks raviks, et inimene saaks hakata tegelema iseendaga ja probleemiga, mis igapäevaelu häirib.
k
Kadi/ 21. mai 2015 08:09
Võtsin antidepressante pea kolm aastat, tervenesin ja võtmise lõpetasin päevapealt. Ei mingeid võõrutusnähte ega järk-järgult vähendamist. Loomulikult võib päeva pealt maha jätta.
j
21. mai 2015 21:41
Jätsin päevapealt võtmise - 2 kuud käis pea niimoodi ringi, et pidin tänaval pikali kukkuma ... nüüd võtan järjest juba paar aastat, kuid isegi nüüd kipub depressioon kimbutama. Xanaxit võtan iga päev pool kuni 1 tbl (0,5) kui pean kodust välja minema.
s
shh/ 21. mai 2015 09:05
kahjuks paljud jäävad neid pikaaegselt võtma ning pikka aega võttes tekitavad nad probleeme - süvendavad psüühikaprobleeme ja muudavad need krooniliseks. soovitan vaadata https://ravimid.wordpress.com/vahetuntud-faktid/pikaaegsed-mojud/
e
Ei pea vanemate paigas elama / 21. mai 2015 04:40
Väikelinnas elamine ongi depressiooni põhjus. See pole oluline, et raha vähe või pole uut autot. Olete ehk kuulnud laulu depressiivsetest väikelinnadest?
a
Ann/ 21. mai 2015 09:16
Vastupidi,väikelinnas elamine on palju rahulikum ja stressivabam kui suurlinnas.
r
reflux/ 21. mai 2015 01:41
mis neil siis muret teeb, et neid vaja on? kas nadi palk ja joodik mees? aga globaalselt tuleneb rahustite vajadus minu meelest sellest, et inimesed on liiga ahned. no nad teevad liiga palju tood, sest tahavad alati uuemat autot, paremaid riideid, rohkem asju. tuleks valida. less is more. minu noudmised elule on valikulised ja suht kasinad. ja eriti stressis ma ka ei ole. kui ma tahaks elada sama luksuslikult kui naaber, siis oleks ma ammu puu yks ja oksa kaks. sest ma lihtsalt ei suudaks nagu orav rattas mammonat taga ajada... ma ytleks ka inimestele, et rahunege maha, ei maksa mammonat nii kangesti kummardada. teine asi on muidugi kui inimesed on siiski vaesuses, siis kyll ei kujuta ette kuidas nad toime tulevad
M
.../ 21. mai 2015 05:04
Mis tööd väikelinnas on? Ei olegi. Heal juhul saavad sotsabi, kuni 120 € kuus. Kulla inimene, võid arvata, et nad on sunnitud toime tulema 1 euroga päevas peale kommunaalkulude tasumist. Aga nii elavad ka pensionärid ja pole vähimatki lootust omale kasvõi paar kingi osta. Inimestel pole enam triikraudu ja sellise elektri hinna juures ei saagi pesu triikida. Pole arvutit ega televiisorit. See on Eesti reaalsus.
s
selles ongi probleem/ 21. mai 2015 08:08
1eurot päevas. miks paaniliselt ida-virust ära minnakse. aga ühe euro pärast.sest sa pead jooksma nagu idioot ja seletama igasugustele, et sul ei ole tööd, et sul pole süüa, et sul pole võimalust. see tekitabki kõige suurema depressiooni.
t
to reflux/ 21. mai 2015 21:43
su jutt on täiesti ajuvaba - mul pole üldse autot (pole lubegi), pole meest, on 1-toaline korter ja selle eestki veel paar tuhat pangale võlga ...... ära aja jama - tegemist pole ahnusega vaid ellujäämisinstinktiga
a
Alar1/ 21. mai 2015 00:00
Pealkiri on küll täiesti vale! Siin on ilmselt eahustid ja antidepressandid segi aetud. On antidepressante, mida võib pikka aega võtta. Rahustid tekitavad aga sõltuvust. Võib-olla on mõni arst, kes kirjutab vastutustundetult rahusteid pikaajaliselt välja. Siis on ka tema patsiendid tugevas sõltuvuses. Aga ma ei usu seda!
o
op/ 21. mai 2015 00:16
sa vist ei vaadanud pealtnägijat - seal oli inimene antidepressantidest täpselt samamoodi sõltuvuses. loe ja vaata https://ravimid.wordpress.com/vahetuntud-faktid/voorutus/
a
Alar1 to op/ 21. mai 2015 10:17
Sa vist ei lugenud mu juttu. Ma kirjutasin, et on olemas antidepressandid, millest ei teki sõltuvust. Pealtnägijat ma tõesti ei näinud. Polegi tähtis. Ma kommenteerisin hoopis pealkirja.
x
xanax/ 20. mai 2015 23:10

o
ogalik/ 20. mai 2015 23:09
lahenduseks on aeglane võõrutus! lugege pealtnägija jagatud linki http://ravimid.wordpress.com/
a
Aire/ 20. mai 2015 22:54
Kas oleks parem kui need deoresiooni all kannatavad naised oleks meeleheitel edasi,samas sõltuvus ,see on väga raske teema,kas Eestis või mujal maailmas on uuritud,et mis oleks siis lahendus?Paljudele antidepresandid ei sobi,rahusti tekitab sõltuvust???Päris palju inimesi Eestis seisavad selle sõltuvusega silmitsi!Kus siis on lahendus??Mida selline inimene peaks siis tegema!!Ilmselgelt päevapealt sellest sõltuvusest ei vabane?Mõttekoht ??
e
eesti taat/ 20. mai 2015 23:22
Võib ju öelda, mida peaks tegema, aga selle peale sõimatakse tavaliselt soolapuhujaks. Antidepressant kasvab Eesti looduses ka.
Xanax, Prozac jms on ilmselt teadlikult loodud sõltuvust tekitama, hoidke parem eemale. Nendega vahetate väikese häda suure vastu.
x
xxx/ 21. mai 2015 00:21
naistepuna aitab siiski ainult pooltel juhtudel, seda on uuritud teadlaste poolt, teistel haaigetel on vaja teistsuguseid toimeaineid, et halva enesetundega ja järjest kasvavate terviseprobleemidega toime tulla. Hiina meditsiin ütleb depressiooni kohta, et ee on hoopis maksa probleem ja ravida tuleb maksa.
Igal juhul ei ole depressioon erinevatel inimestel täpselt sama probleem, sama on neil ainult see meeleolu probleemide osa, põhjused võivad olla väga erinevad.
o
oks/ 20. mai 2015 22:37
Nii peabki olema. Ravimifirmad nälga ei jää
j
ja arstid/ 22. mai 2015 07:10
ka. sest üks ravi võib jätkuda pärast teise haigusega ja nii edasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee