Tallinna abilinnapea Taavi AasFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Delfi / Õhtuleht.ee 20. mai 2015 14:09
Tallinna linna lisaeelarvest eraldatakse Eesti Ühistupanga asutamiseks 5 miljonit eurot, mis kantakse kuni finantsinspektsioonilt loa saamiseni notari deposiiti.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles täna linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et panga asutamiskoosolek toimub juuni alguses ning seejärel vajatakse asutamiseks finantsinspektsiooni luba.

Vajalike dokumentide finantsinspektsioonile esitamiseni jõutakse tõenäoliselt suve teises pooles ning linnavalitsuse avalike suhete direktori Ain Saarna sõnul vähemalt aasta kulub panga tegutsemise alguseni vähemalt aasta.

Vastavalt krediidiasutuste seaduse § 39 peab ühistupangal olema vähemalt 50 asutajat ning tulenevalt § 35 ja 44 peab sissemakstud osakapital asutamisel olema vähemalt viis miljonit eurot.

Varem on Tallinn, kellest saab Aasa sõnul üks ühistupanga võrdsetest liikmetest, eraldanud ühistupanga loomisega seotud kuludeks 50 000 ja 300 000 eurot.

Artikkel tervikuna on lugeda Delfis.

Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimehe Madis Kübara sõnul ei kuulu munitsipaalpanga loomine linna ülesannete hulka ning miljoneid eurosid linlaste raha pangale kulutada ei ole otstarbekas, vahendas Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsoon pressiteates.

"Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusega on linnadele määratud kindlad ülesanded, mille hulgas finantsteenuse pakkumist ei ole," ütles Kübar. Kübara sõnul on Tallinn korduvalt toonud linnas esinevate puuduste põhjenduseks rahapuudust. "Nüüd on linn suutnud ootamatult leida viis miljonit, et maksta kinni kogu ühistupanga loomiseks vaja olev osakapital," tõdes volinik.

"Krediidiasutuse seadus nõuabki ühistupanga loomisel vähemalt viiemiljonilist sissemakset ja viitekümmet asutajaliiget. Arvestades linnavalitsuse väiteid, mille kohaselt on panga loomiseks vajalike osapoolte arv koos, peaks ka makstavad summad jagunema kõigi asutajate vahel, mitte jääma täielikult Tallinna maksumaksja kanda," nentis Kübar.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

imestaja 21. mai 2015 14:53
Elad siin riigis ja jätkuvalt imestad... Üleval künka otsas nus...takse sind riiklikul tasemel ja pealinnas tunned omakorda, et NSVL polegi nagu linnast lahkunud. Miks ma siin riigis veel elan, imestan ise ka. Tegelikult varsti enam ei ela. Piirid on õnneks lahti.
Tanel 20. mai 2015 21:56
Isiklikult toetan ühistupanga loomist. Tallinna linn tegeleb pidevalt uute projektide loomisega, mida IRL-i kohta just öelda ei saa. Uue panga loomisesse suhtun väga positiivselt!
Tapa kommunist 21. mai 2015 00:19
Üks tore projekt oli raudtee afäär, kus kasu said savipäts ja keegi Burchard, teine projekt oli kommivavriku afäär, kus kasu said savipäts ja üks rasvase lôustaga huiarist meier, kes tômbmab berze lohku kôigil kel vähekegi vïmalik. Nüüd siis panga, mille eesotsas on keegi krimineelist tuiksoo eit ja üks berzekukkunud kohtunik, viiemilline afäär.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS