Eesti uudised

Reformierakond jätab üldkogul kehva reitingu arutamata (44)

Eesti Päevaleht, 20. mai 2015 08:56
Reformierakonna üldkogu jaanuaris 2015.Foto: Arno Saar
Staažikad Reformierakonna liikmed ennustavad, et pühapäeval peetaval partei üldkogul peaministri ning erakonna populaarsuse langust ülemäära põhjalikult ei analüüsita ning sõnavõtud on seal ammu paika pandud.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud uuringu järgi andsid inimesed Reformierakonna juhi ja peaministri Taavi Rõivase tööle viiepalliskaalal keskmiseks hindeks kõigest 2,58.

Samal teemal

Möödunud reedel, kui avalikustati TNS Emori värsked erakondade reitingud, tabas reformierakondlasi šokk: nende populaarsus on kukkunud 28%-lt 19%-le.

Need kaks teemat, aga ka koalitsioonileping ja koalitsiooni tervis, millega reformierakondlased rahul ei ole, peaksid kujunema Reformierakonna pühapäevase üldkogu peamiseks aruteluteemaks, kuid tegelikult nii siiski ei lähe.

Staažikate parteiliikmete sõnul mainib Rõivas kindlasti oma kõnes reitingut, kuid süvaanalüüsi ei tule – pigem on oodata ikka kiidukõnesid, mille järel kuulutatakse välja, et erakond valis endale esimehe ülekaalukate häältega.

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Eesti Päevalehes.

Samal teemal

21.08.2015
KESKERAKOND POPULAARSEIM! Simson: sügisperiood näitab erakondade reaalseid positsioone
31.05.2015
Reformierakonna juhatus valis kolm aseesimeest
21.05.2015
Paet: mitu Reformierakonna esimehe kandidaati võiks tähendada valitsuse laialiminekut
19.05.2015
KARM HINNANG: Eesti elanikud annavad peaminister Taavi Rõivase tööle hindeks 2+