Eesti uudised

Esimeste haiguspäevade hüvitise taastamiseks koguti üle 11 000 toetusallkirja

Õhtuleht.ee, 19. mai 2015 07:38

15 KOMMENTAARI

n
naine/ 20. mai 2015 08:43
Aru ma ei saa, miks ei võiks esimesed haiguspäevad hüvitada Töötukassa?
e
ellu/ 20. mai 2015 06:21
kurb lugeda,kui tööandja nii kirjutab,et tema alluv on juba nii pikalt haiguslehel ja ,et võibolla ei vajagi enam tema teeneid.....
mis siis nüüd saab?kõik ju jäävad meelega haigeks??????
sain erilise viiruse,mis on nakkav ja täiskasvanule eriliselt raskelt põetav.mis ma siis oleks pidanud tegema?tööl maha surema või kõiki nakatama või end üles pooma??????
haigusraha sain vaid 15 euri.rikkusin palga ära,lisaks puhkusetasu ja ravimitega jähin võlgu,sest minu palk on 320 ja kuidas ma siis elan sellise rahaga nüüd edasi?????kuidas saab nii,et tööandjal on õigus ähvardada,et kui oled haige,mine minema-ma ei vaja su teeneid.....
läheme ehk töölt otse kirstu ja manalasse...keda huvitab,et eestlane on ori-oma riigile!!!!!!???????
t
tom/ 19. mai 2015 18:03
kas keegi ei tahaks hakata koguma allkirju selleks,et riigikogu oleks 21 liikmeline?
ainult 3 ministrit..peaminister, valis,-ja siseminister,,köik,,ei mingit presidenti ega muidusööjast prouat!
n
njahh/ 19. mai 2015 15:38
erafirma töölisel pole sellest mingit kasu. kui oled haige, mine minema, eriti veel, kui vanust 50+.
p
pügmee/ 19. mai 2015 11:34
Olen
väikeettevõtja.Töö spetsiifika on selline ,et vajan oma töö juures abilist,kui teda pole ,jääb toodang ja sissetulek oluliselt väiksemaks.Lisaks tuleb ära teha ka tema töö.Lisaks maksta talle peale haige olemise eest niigi kesiseks jäänud sissetulekust.Sel aastal on ta ära olnud kaks kuud.Pean vist tema teenetest loobuma.Tuleb üksi töötades siiski odavam. Ja jäävad ära kulud tervishoiuarstile,tööohutusele,esmaabile ja muudeleullustele,mis nagu puugid su rahakotist aadrit lasevad.
k
Kahjuks/ 19. mai 2015 12:10
ei lähe väikeettevõtja meie riigis kellelegi korda. Ainult siis, kui maksude ülekanne viibib kasvõi ühe päeva, kui oled ise haige,saad kohe viivise kaela. Kui meil oleks arukad seadusetegijad, ei saaks väikeettevõtjatele kehtestada suurtega samu seadusi, samade maksumääradega. Väikeettevõtjal peaks olema üldine sotsiaalmaksu määr poole väiksem,selle asemel peaks olema personaalne kindlustusleping kindlustusfirmaga, kui tal on ka palgatöötaja, siis võiks ka selleks olla personaalne leping. 50% - maks peaks olema piisav panus ühisesse suurde katlasse. Riik korjab erinevate nimetustega maksud kokku,seejärel segatakse neid ühises katlas, tulemuseks on , et raha pole mitte millekski ja kellelegi, väljaarvatud üksikud erandid.
t
tr/ 19. mai 2015 12:21
+ see, et mitte ükski töötaja ei viitsi enam suhtuda oma haigusesse kriitiliselt, nüüdsest saab haiguseks nii nohu, pohmakas, väsimus, viitsimus jne. Ja ettevõtja, see kellele on lõputud ressursid ning rahatrükimasin, see muudkui maksab, asendab, mõistab ja hoiab töötajaid. "Keegi" sidus sellele riigile kivi kaela ning viskas vette :(
a
aga miks/ 19. mai 2015 11:13
arstid imestavad, et rahvas on üleväsinud, depressioonis, vere ja kõrgrõhutõved, katkised hambad jne. sest pole võimalust, aega ja raha. kui haigeks jään siis olen igas mõttes kuttu. käimegi tööl kuni p......se õhtul.
s
Sellise/ 19. mai 2015 10:27
seaduse vastuvõtjad tuleks türmi saata. Ettevõtjana pean olema 9 päeva ilma haigushuvituseta, seda ka laste haigestumise korral. Kas see riik on ainult ametnike nuumamiseks loodud ?
k
kes/ 19. mai 2015 09:23
sellise seaduse vastu võttis,see on kurjategija ja tema peaks istuma vangis.see on oma rahva hävitamine.
m
Mitte midagi uut siin maailmas./ 19. mai 2015 09:36
Ajaloost teada, et iga riigipöörde järel üritavad võimu võtta maffioosod. Igal pool see ei õnnestu, Eestis aga õnnestus. Ei juhi Eesti riiki mingi Rõivas. Rõivas on ettur, kutsuge kasvõi tankistiks. Igal pool makstakse haigushüvitist kohe, esimesest päevast. Igal pool kogub inimene omale pensioni vastavalt, kaua ta seda teeb. Eestis käib vaid nööri pingutamine ümber töörahva kõride. Ükskõik, millist seadust ka ei lahkaks, kõik on tavarahvale vaenulikud. Jõuaks ükskord rahva peadeni, et ise nad ei lahku. Neid tuleb sundida. Mida rohkem rahvast koos, seda rutem valust lahti saame!
e
Elbil/ 19. mai 2015 11:34
P.S. Mitte hävitamine vaid genotsiid !!! Nimetame asju oigete sonadega .....

n
NII JULMALT ---INIMESTE VASTU?/ 19. mai 2015 08:08
1::::AGA TAADU------ÜTLE PALUN EESTI RIIGIS ÜKS ASI :::???
MIS POLE SEADUSTEGA INIMESTE VASTU;;;; SEE ;INIMESE --LOOM OM EESTIS KÜLL VIIMANE ---KELLE TERVISEST SIIN HOOLITAKSE???
1) SAMASUGUNE OLUKORD OM ARSTIABIS TÄNA----""KUI IKKA TASKUS
ENAM RAHA POLE ---OLED KADUNUD INIMENE:::
2) SAMA OLUKORD ----KES TÄNA PENSIONILE JÄÄVAD;;;;;
MÕNITATAKSE JÄLLE INIMEST----NÄRUSE LEIVA RAHAGA,,, MILLEGA EI SÖÖ
JA EGA RAVIMISEKS KA EI JÄTKU (((((VAADAKE KUIDAS PUHKAB
SOOME PENSIONI SAAJA TÄNA EESTIMAAL))
3) LÖÖGE SEE PÄTIKAMP ---JUBA JÕUGA EESTIST MINEMA?
j
JUBE HAIGUS,,,:::? JA KOHE RAVIMEID VAJA OSTA ,,,;;;;/ 19. mai 2015 08:01
1))MILLEKS OM SIIN EESTIS PEREARST JA MÕNEL ARSTIL ISEGI KAKS ÕDE::::
KUI INIMENE TÄNA 19.05 2015:::----JA TEATAB TÖÖANDJALE---VÕI HAIGE OM JUBA HELISTANUD PEREARSTILE ,,ET TÖÖLE MINEK OM VÕIMATU,,,,, --VÕI TULI TEATAMA OMA HAIGESTUMISEST OMA ARSTI,,,,,,,,
2) SIIS JUBA VÕIKS VABALT TEATADA ARST--- --VÕI PERE.-.-ÕDE JA HELISTADA TÖÖ---ANDJALE ,,,,,,VÕI KA KOHE HAIGETE --KASSALE;; ET SEE TÖÖTAJA TÄNA HAIGESTUS JA ""OM TÄNASEST PÄEVAST HAIGUSE LEHEL:::
""PEAKS ARSTI OTSUSEGA ---HAKKAMA KOHE RAHA ---SEE HAIGE TÄNA KA SAAMA ::
NÄITEKS 19. 05 2015::::
t
taadu/ 19. mai 2015 07:58
Neid allkirju olek olnud väga palju rohkem kui oleks valdades ka käidud ukselt uksele,nagu teevad usuhullud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee