Eesti uudised

Nutituur sihib eelkõige pensionäre 

Õhtuleht.ee, 19. mai 2015 07:00
Nutituur algas pealinnast: Korraldajate rõõmuks on nutikoolitusest huvitatud tunduvalt rohkem inimesi, kui loodeti. Foto: Keskraamatukogu
Eile startis Tallinnas keskraamatukogu saalis nutituur, mille eesmärk on jagada tasuta teadmisi neile, kes juba kasutavad või soovivad tulevikus kasutama hakata nutiseadmeid.

"Keskraamatukogu saali oli kokku tulnud 30 inimese ringis ning mõned neist ei olnud end eelnevalt osalejaks registreerinud," ütles Õhtulehele sihtasutuse Vaata Maailma juhataja Kristi Kivilo, hinnates nutituuri eilse avaakordi igati õnnestunuks vaatamata tagasihoidlikule reklaamile.

"Kõige vanem huviline oli 77aastane ja alla 40aastaseid oli vaid mõni üksik," kirjeldas Kivilo avaürituse külastajaid.

"Eks see näitabki, kellele see koolitus on peaasjalikult mõeldud. Arvutikasutajad on nad suuremas osas kõik, kuid nüüd soovitakse ka nutiseadmetega lähemalt tutvust teha. Eriti huvitavaks pidasid kuulajad mobiili-ID tutvustust ja sellega seotud võimalusi."

Nutituur peatub mais ja juunis kolme nädala jooksul 67 Eesti paigas.

Nutinõustajad sõidavad pangakontoritesse inimestele nõu andma Swedbanki pangabussiga. Põhjalikumad nutiseadmete koolitused on kõigis maakonnakeskustes. Sellises mahus käivad koolitused ja üks ühele nõustamised esimest korda.

Esimene silmast-silma nutinõustamine on juba täna kella 10–18 Tallinnas Swedbanki Magistrali kontoris Sõpruse pst 201/203.

Nõustamistele ei ole vaja eelnevalt registreerida, aga maakonnakeskustes toimuvatele koolitustele on see kohustuslik. Seda saab teha telefonil 618 1727 (esmaspäevast reedeni kella 9–17) või kodulehel www.vaatamaailma.ee/nutituur. Kui teil on olemas oma nutiseade, võtke see kindlasti kaasa!