Eesti uudised

Puukentsefaliidi vastu aitab vaid vaktsineerimine (3)

Silja Paavle, 19. mai 2015 07:00
Foto: Urmas Tartes
Soome meedia hoiatab inimesi puukentsefaliidi Siberi alatüübi eest, sest seda pole võimalik ravida. Eesti terviseamet täpsustab, et haigestunud inimesel pole vahet, millise viiruse alltüüpi puuk parasjagu levitas.

"Haiguspilt on sarnane ja entsefaliidi vastu teadaolevalt spetsiifilist ravi ei ole. Ainus võimalus enda kaitsmiseks on üksnes vaktsineerimine," lausus terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Samal teemal

Tema sõnul on puuke ja nende edasi kantavaid haigusi uurivas Tervise Arengu Instituudis leitud, et Eestis on ringluses Lääne-Euroopa, Siberi ja Kaug-Ida puukentsefaliidi viiruse alltüübid.

Eestis on sel aastal terviseameti andmeil registreeritud üle 140 puukborrelioosi haigusjuhu, mais registreeriti ka esimene entsefaliiti haigestumine Hiiumaal.

"Puukentsefaliidi-vastane vaktsineerimine koosneb kolmest süstist, neist kaks esimest tehakse 1–3kuulise vahega ja kolmas 9–12 kuud hiljem. Esimese kahe süsti järel saate kaitse, mis kestab umbes aasta, pärast seda tuleb hakata kaitset kindla intervalli järel uuendama. Täpse intervalli määrab vaktsineeriv arst," selgitab Saluri.

Haiguse esinemissagedus on väga suur Venemaal, Balti riikides, Tšehhis, Slovakkias ja Ida-Saksamaal, Austrias on haigestumine vähenenud tänu elanikkonna massilisele vaktsineerimisele.

Samal teemal

09.10.2015
Neli Valga õpilast viidi pärast vaktsineerimist kiirabiga haiglasse
03.09.2015
Evelini jälgedes: President Ilvesel diagnoositi puukborrelioos
18.05.2015
Terviseamet: iga entsefaliidi alltüübi vastu aitab vaid vaktsineerimine
28.04.2015
Kas vaktsineerida end puuginakkuse vastu?