Teleblogi

"KÖÖK": sushi on jaapani karaokestaaride söök (1)

Marko Tiidelepp, 18. mai 2015 22:05
Kanal 2 komöödiasari "Köök" Foto: TEET MALSROOS
Uus omanik sunnib restorani menüüd muutma ja tahab pakkuda sushit, see ajab aga šefil katla üle keema - juhib ta ju prantsuse kööki, mitte jaapani oma. Üsna jõuliselt astub aga äkki mängu ettekandja Natali isa, kes tuleb valel ajal ja vale inimese vastu oma tütre au kaitsma.

Näib, et meile on antud eeldused näha taaskord põnevat ja humoorikat osa telesarjast "Köök". Viimastes osades on just restorani LaForet omaniku vahetus pakkunud nii pingeid, draamat, huumorit ja kõike muud, mis üks sedavõrd tähtis sündmus võib pakkuda. Ka inimsuhted on jätkuvalt päevakorral – seekord näikse tähelepanu minevat Natali (Carmen Seljamaa) suunas.

Tänane osa algab sellega, et restorani LaForet tuuakse kaupa. Varustaja on oma auto restorani tagaukse ette ajanud ja peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) on vastas. Selgub, et varustaja on tööle võtnud autojuhi, oma enda vennapoja, kes pidi ülikoolis juurat õppima! Eesti värk – õpin juurat ja teenin raha autojuhina!

Varustaja käsib noorel autojuhil kaup maha laadida, kuid poiss on nutikas – tema on autojuht, mitte laadija! Peakokk uurib, mis kaupa toodi – värsket kala! Mis värk see siis on! Prantsuse restoran ja sedavõrd palju kala. Peakokk pole seda tellinud. Kaubale tuleb järgi üks jaapanlanna!? Mis nüüd lahti on? Ka Viktor ei saa mitte midagi aru.

Jaapanlanna on jõudnud kalaga kööki ja hakkab seal sellega toimetama. Peakokk vaatab jahmunud näoga pealt, tema köögis – jaapanlanna ja kala! Kööki tuleb ka restorani uus omanik Kristiina, kes selgitab, et nüüdsest hakkab La Foret pakkuma ka sushit. Tööle on võetud linna parim sushimeister, jaapanlanna Tanaka. Viktori vaidlus ei lähe uuele omanikule korda.

Samal ajal valmistuvad baarman Kaspar (Veljo Reinik) ja ettekandja Natali väljaminekuks. Sooja tekid, termos teega! Kuhu minek? Tuleb ka Maks (Kristjan Kasearu), kes uurib, kuhu noored lähevad. Selgub, et noored lähevad Balti Jaama kodutuid abistama – viivad tekke ja aroomilambikesi! Kaspar peab veel 50 eurot Natalile välja käima, et see asju ostma saaks minna!

Tagasi restorani. Uus omanik sööb saalis, kui temast möödub administraator Vika (Margaret Kodusaar). Kristiina kutsub ta enda juurde ja tõdeb, et Vika on teinud väga head tööd restorani arengus, kuid... Vika segab vahele ja tõdeb – mind lastakse lahti. Kristiina on pettunud, ta tahtis seda ju ise ütelda, kuid asjalood on sellised jah.

Vahepeal kohtuvad baaris Maks ja ettekandja Saskia (Miina Vilo), kes hiljuti ju ka voodisse jõudsid. Maks kinnitab, et Vika on minevik!

Ja kööki tagasi. Viktor on tõeliselt pahane, sest prantsuse köök – see on gurmaanide köök. Jaapani köök – see on pulkadega söövad karaokestaarid! Õigust räägid, Viktor! Kristiina on seal samas ning kinnitab, et tema armastab sushit ja ta sööb seda kogu aeg. Seepärast hakatakse sushit pakkuma ka tema restoranis!
Hetk hiljem tuleb Natali tellimustega – tõepoolest, restoranikülastajad tahavad kõik sushit!

Kuid, kallid sõbrad, mäng pole veel mängitud.
Kristiina kiidab köögis, et kõik söövad sushit. Äkki siseneb kööki ehmunud Natali. Ettekandja hüüatab, et tuleb kutsuda kiirabi, kuna restoranis on keegi sushit söönud ja kokku kukkunud. Nüüd lamab maas ja ajab suust vahtu välja! Mürgitus! Kalast!
Hetk hiljem ujub peakoka külje alla Fred (Märt Koik), kes sosistab, et see mürgitatu on ka edaspidi hea raha eest nõus mürgitadasaanut mängima! Oh sa, see ju salakaval plaan hoopis!

Seda Kristiina ju ei tea. Viktor Paulus ülbitseb, et näe kuhu see sushi värk viib. Kristiina ei vannu alla ja tõdeb, et kindlasti on süüdi varustaja, kes on pahaks läinud kala toonud. Samal ajal siseneb kööki Fred, kes tõdeb, et varustaja tõi uut korianderit, sest hommikul toodud oli tõeline puhmas... No nii – varustaja ongi süüdi!

Viktor ja Kristiina on restorani hoovis ja seal on ka varustusauto, mille juures seisab juuratudengist autojuht. Viktoril kohe plaan – ajame selle varustaja minema! Ja nii nad käsivad koos Kristiinaga varustajal (autojuhil) lahkuda. Viktor teeb ettepaneku kasutada varustajat, kes teenindab naaberrestorani Rivaal. Kristiina ju ei tea, et Rivaali varustaja on sama tüüp, kes ka La Foret'd varustab! Nii saabki vanast varustajast uus varustaja!

Samal ajal saalib restoranis ringi ka vihane Natali isa! Tema on segi ajanud Maksi ja Kaspari, mistõttu on tal midagi teravat ütelda Maksile. Natali selgitab Maksile ja Kasparile, et tema ise ei ole mingi maffiooso, kuid tema isale kuulub vorstivabrik. Tundub, et Maks näeb oma vaimusilmas, kuidas temast õige varsti vorsti tegema hakatakse, mistõttu ta palub, et Natali isa võiks ikka õigest kutist seda teha, Kasparist noh!

Kuid köögis jätkub tüli peakoka ja sushimeistri vahel. Kurb on see, et jaapanlanna on ülimalt viisakas, kogu aeg kummardab ja on igati tubli. Ühel hetkel süüdistab Viktor jaapanlannat selles, et ta kasutab tema nuga! Ta võtab noa ja lahkub köögist.

Oma kabinetis avastab peakokk, et tema nuga on siiski lauasahtlis! Oh jah... Viktor, Viktor!
Samal ajal tuleb Natali, kes tõdeb, et on kaheksa sushitellimust, kuid Tanaka on kadunud! Peakokk tõdeb, et nüüd oleks Vika abi vaja, kuid Kristiina räägib välja, et Vika ei lahkunud mitte vabatahtlikult vaid ta vallandati!

Peakokk ei usu oma kõrvu – Kristiina lasti lahti profi! Viktor teeb ettepaneku – tema teeb sushit, kuid Kristiina võtab Vika tööle tagasi! OK!

Olemegi restorani saalis. Kristiina, peakokk ja Vika istuvad laua ääres. Kristiina naljatab, et Vikat ei lasted lahti, ta tegi lihtsalt nalja. Vika vastu, et tema ei tule tööle tagasi, ta lihtsalt ei taha. Peakokk üritab igat moodi meelitada ja mette moka peale määrida, kuid Vika on kange naine! Lõpuks paljastab Viktor, et tema tegi Vika pärast isegi sushit! Ja see on ju ülim ohverdus! Vika leebub ja palub ka endale sushit teha!

Oleme veel ka restorani hoovis. Maks siseneb Saskia autosse – nad suudlevad. Seda näeb pealt nii Vika kui ka Natali isa. Vika sõidab minema, kuid isa mitte. Ta tuleb ja rebib Maksi autost välja ja annab talle vastu lõuga, kaks korda! Seda näeb pealt Kaspar, kes annab isale vastu lõuga. Õnneks tuleb vahele Natali!

Ja lõppvaatus.
Peakokk sööb sushit – ta on ise selle teinud ja see on hea. Ta naudib sushit täiel rinnal. Siseneb Kristiina, kes on hetk tagasi saanud värsked terviseuudised usside kohta ja tõdeb, et sushi tuleb menüüst välja võtta!
Viktori telefonile tuleb sms – Vika tänab teda!
Kaspar ja Natali isa suruvad väljas sõpruse märgiks kätt.
Saskia tohterdab Maksi – ja nad suudlevad...

Selline osa seekord! Oli palju erinevaid sündmusi ja juhtumisi. Sushi, armastus, töölt lahti ja tööle tagasi, segaduses isa jne. Vahva! Ootame järgmist osa, mis peaks olema selle hooaja viimane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee