Repliik

Repliik | Migrantide nui poliitilises võitluses (11)

Risto Tanner, EKRE valija, 18. mai 2015, 17:46
Foto: ARNO SAAR
Olen doktorikraadiga teadlane, õlut olen maitsnud vist ainult paar korda elu jooksul. Loen Postimeest, kus Olev Remsu nimetas EKRE valijat “kuueklassilise haridusega õllesõbraks”. Põhjust pole raske läbi näha. Remsu teenib valitsevat poliitilist klikki, kes on nüüd häiritud uute poliitiliste rühmituste jõudmisest riigikokku.

Rohkem kui 20 aasta jooksul pärast taasiseseisvumist pole meie erakonnad okupatsioonivõimude poolt siia asustatud migrantide integreerimisega hakkama saanud. Kui nüüd EKRE vastustab uute migrantide täiendavat vastuvõtmist, siis ei tulene see mingist rassivihast või sallimatusest teiste rahvaste vastu, vaid usaldamatusest poliitilise võimu vastu, kes pole integratsiooniga seni hakkama saanud vaatamata paljusõnalistele lubadustele ja suurtele rahaeraldustele.

See pole mitte ainult EKRE, vaid suure osa Eesti rahva usaldamatus, mis nüüd EKRE ja Vabaerakonna riigikogusse on viinud.

Pole vaja muud, kui poliitilist tahet kaotada rahvuslik ja keeleline segregatsioon Eesti haridussüsteemis, kõik muu loksub siis paika loomuliku arenguna. Kui see tegemata töö, nagu seda nimetas EKRE esimees Mart Helme valimisdebattides, ükskord tehtud saab, siis ei ole meil EKREga ka midagi Mustafa või Gulnara kutsumise vastu Eesti riiki elama. Jõudu ja edu selleks tänuväärseks tööks koalitsioonipoliitikutele Toompeal!

Seni aga ärgu nad varjaku omaenda saamatust opositsioonile rassistlike süüdistuste kaelamäärimise taha, ärgu kasutagu sõjapõgenike õnnetust ära oma poliitilises võitluses võimu pärast siin riigis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee