Seisukoht

Seisukoht | Madison ja Stalnuhhin (19)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 18. mai 2015 17:50
Foto: Laura Oks
Kui EKRE organiseeris Toompeale kütuseaktsiiside tõstmise vastase meelevalduse, kibeles riigikogu sotsist spiiker Eiki Nestor riigikogulase Jaak Madisoni sõnavõttu hukka mõistma – tegu olnud hea tava rikkumisega. Kui Nestor taunis Madisoni, siis millise hinnangu annab ta Georgi linti kandnud Keskfraktsiooni liikme Mihhail Stalnuhhini osalemisele võidupüha tähistamisel Narvas, kus lehvisid ka ENSV, nn

Kuid sellised küsimused polnud piisavalt lihtsate killast, et neile spiikri vastust saada. Üks asi on ühineda EKRE tümitajatega ja taunida nende tegemisi ohtrasõnaliselt, seejuures iseennast ohtu seadmata, teine asi aga oma hinnangud välja öelda poliitiliselt tundlikus küsimuses. Öelda midagi võidupüha kohta ajal, kui ootame piirilepingut? Kritiseerida keskerakondlase tegemisi, kui võib-olla tuleb hakata tegema nendega uut võimuliitu? Pahandada Georgi lindi teemal sõna võttes sisserändajaid, kui sotsid moosivad venelaste hääli ja Ossinovski kandideerib parteijuhiks?

On tore, kui klassijuhatajaks kehastunud spiiker valvab kaasriigikogulaste tegemisi nii istungitesaalis kui ka vabal ajal. Kuid on halb, kui ta teeb seda valikuliselt, pekstes verbaalselt noort ja rohelist poliitikuhakatist, kuid vältides igasuguseid hinnanguid kogenud riigikogulase tegemistele.

Samal teemal

26.05.2015
Jaak Madison astus korporatsioonist välja
23.05.2015
EI SAA MITTE VAIKI OLLA: video, kus Jaak Madison astub pagulaste vastu võitlusse
19.05.2015
SOLVAV JA SKANDAALNE: Jaak Madisoni tviit lõi Twitteris lõkkele
18.05.2015
Juhtkiri | Poliitiline konnatiik vajab uusi juhte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee