Eesti uudised

Muuseumiööl sündis jälle publikurekord: külastajaid oli üle 110 000 (4)

Toimetas Piret Pappel, 18. mai 2015 17:01
Muuseumiöö on menukasFoto: Vahur Lõhmus
Laupäeval, 16. mail toimunud järjekorras seitsmendast üle-eestilisest muuseumiööst võttis osa rohkem kui 110 000 inimest, mis on kõigi aegade muuseumiöö publikurekord. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis tähistas toona samuti muuseumiöö publikurekordit.

Muuseumiöö koordinaatorite Laura Kipperi ja Külli Lupkini sõnul on muuseumiööst seitsme aastaga saanud konkurentsitult Eesti suurim muuseumisündmus, milleks sajad muuseumides töötavad inimesed ning kümned ja kümned vabatahtlikud põhjalikult valmistuvad. Paljudes paikades pannakse selleks üheks ööks kokku täiesti ainulaadne, öö teemast kantud eriprogramm ja see ongi põhjuseks, miks võime tänaseks rääkida rohkem kui sajast tuhandest muuseumiöölisest.

Samal teemal

"Eile ja täna kogutud tagasiside põhjal võib öelda, et suursündmus tõi kodust välja ühtmoodi nii eesti- kui venekeelse publiku ja eriti palju oli muuseumides noori. Mitmed maal asuvad muuseumid rõõmustasid aga eriti selle üle, et muuseumiöö inspireerib inimesi uusi paiku avastama ja mööda Eestit ringi sõitma – öö tõi muusemidesse palju uut publikut," oli Kipperil hea meel.

"Eesti muuseumide külastusnumbrid on tõusuteel, kuid sellist hüpet muuseumiöö külastajanumbrites me küll oodata ei osanud," lisas Lõuna-Eesti muuseumide programmi koordineerinud Külli Lupkin. "See annab tunnistust, et Eesti muuseumid oskavad rääkida haaravaid lugusid. Oleme muuseumiöö korraldusmeeskonnaga lõputult tänulikud kõigile 165 organisatsioonile, sest just nende poolt pakutud sisukas programm oli see, mis inimesed muuseumidesse kohale meelitas. Ja teiseks teeme kummarduse öö vabatahtlikele."

Muuseumiöö selle-aastane teema, "Öös on muusikat", inspireeris muuseume tooma üheks ööks tasuta publiku ette põnevamaid muusikaga seonduvaid palasid oma kogudest, kutsuma esinema bände, lauljaid, muusikuid ning isegi laulukoore. Tänavu võttis muuseumiööst osa 165 muuseumi ja mäluasutust – mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad. Muuseumid avasid tasuta külastusteks oma uksed kell 18-23.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee