Eesti uudised

Metssea piinamine jõudis prokuratuuri (6)

Siim Randla, 18. mai 2015 07:00
METSASIGA Foto: MATI HIIS
Eesti Loomakaitse Liit on vaidlustanud prokuratuuris politseiotsuse, millega ei alustatud kriminaalmenetlust metssea julmas kohtlemises – nimelt treenisid jahimehed väidetavalt looma peal koeri.

28. märtsil pandi Anija vallas aeda kinni metssiga, kellele lasti koerad kallale. Sündmuse nägija teavitas sellest Eestimaa Loomakaitse Liitu, kes omakorda kirjutas 2. aprillil avalduse Põhja prefektuurile kriminaalmenetluse algatamiseks seoses metssea julma kohtlemisega.

Kuna ELLi hinnangul pole jahikoerte treenimise regulatsioon praegu asjassepuutuv ning metssea selline väärkohtlemine on loomakaitseseaduse rikkumine, täidetud on ka karistusseadustiku paragrahvi koosseis, mis puudutab looma julma kohtlemist, on ELL politsei seisukoha prokuratuuris vaidlustanud.

ELL palub ka keskkonnainspektsioonil, keskkonnaametil ning veterinaar- ja toiduametil selgitada, kas metssigu treeninud inimestel oli looduskaitseseadusest tulenev alus metssea loodusest eemaldamiseks ja kas neil oli selleks load olemas ning kas jahikoerte treenimise eesmärgil metssea loodusest eemaldamine on lubatav.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee