Maailm

Uudiste täiendatud!

ALLIKAS: Islamiriik smugeldab paadipõgenikena Euroopasse oma võitlejaid (124)

Toimetas Kristin Aasma, 17. mai 2015 10:06
Aafrika paadipõgenikud Sitsiilia Messina sadamas 16. mail 2015. Kes neist võib olla Islamiriigi võitleja?Foto: Reuters / Scanpix
Terroriorganisatsioon Islamiriik (tuntud kui ISIS ja ISIL) smugeldab paadipõgenike seas Euroopasse oma võitlejaid, hoiatas Liibüa allikas BBC vahendusel.

Liibüa valitsuse nõunik Abdul Basit Haroun ütles, et smugeldajad saadavad ISIL-i võitlejad koos immigrantidega Vahemerele, kust Itaalia ja Hispaania piirivalvurid nad seejärel päästavad ning paadipõgenikena vastu võtavad. 

Samal teemal

Harouni väide põhineb vestlustel smugeldajatega, keda Põhja-Aafrika rannikul kontrollivad osaliselt sõdalased. Tema sõnul lubab Islamiriik smugeldajatel jätkata siis, kui nad annavad neile vastutasuks 50 protsenti sissetulekust.

Intervjuus BBC Radio 5-le sõnas Haroun, et Islamiriik kasutab paate "oma inimeste jaoks, keda nad tahavad Euroopasse saata, kuivõrd euroopa politsei ei tea, kes on IS-ist ja kes tavaline põgenik“. Haroun lisas, et sageli istuvad Islamiriigi sõdalased teistest põgenikest eraldi.

ÜRO hinnangul on viimase viie kuu jooksul üle Vahemere Euroopasse üritanud jõuda enam kui 60 000 inimest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee