Vasakult: Vabaerakonna juht Andres Herkel ja Keskerakonna aseesimees. (Jaanus Lensment / Postimees; Tiina Kõrtsini)

Valimiste järel on kasvanud märgatavalt Keskerakonna ja Vabaerakonna toetus ning enim on langenud toetus Reformierakonnal ja IRL-il, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i 1000 vastajaga üle-eestilisest küsitlusest.

Peaministripartei, Reformierakonna toetuse hüppelist kukkumist näitas juba Turu-uuringute aprillikuine küsitlus, mil see oli langenud valimiste 27,7 protsendilt 22-le. Värske, maikuu küsitluse järgi on Reformierakonna toetus langenud veelgi ja seda 18 protsendile ehk võrreldes valimistega 9,7 protsendipunkti, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Kõige populaarsem partei on sarnaselt aprilliga Keskerakond: kui valimispäeval toetas Keskerakonda 24,8 protsenti, siis aprillis 26 ning mais juba 31 protsenti vastanutest.

Vabaerakonda toetas valimispäeval  8,7 protsenti, aprillis 12 protsenti ning mais juba 14 protsenti vastanutest, IRL-i toetus on langenud valmiste aja 13,7 protsendilt üheksale protsendile.

Jaga artiklit

13 kommentaari

K
Kümme päeva hiljem  /   11:19, 27. mai 2016
on Vabaerakonna reiting langenud sama madalale kui IRL-l. Toetagu aga esimees edasi Jõerüüti, küll siis jõutakse nulli ka.
K
kadri  /   23:17, 18. mai 2015
Jah,kui küsida venelaste käest ja ajupestud pensionäridelt,kes pimesi nende muinasjutte tõena võtavad ja pisikese piruka või tikutopsi eest häälekese lubavad...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis