Maailm

Urmas Paetile avanes Ida-Ukrainas masendav vaatepilt: Ukraina kaitseliini tulistatakse iga päev (50)

Toimetas Kristin Aasma, 16. mai 2015, 17:10
Ida-Ukraina inimesedFoto: AFP / Scanpix
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, kes külastas Ida-Ukrainas Mariupolit, Širokinot ja Volnovahat ehk vaherahu kontrolljoone ääres olevat piirkonda, ütles, et vaherahust täielikult kinni ei peeta.

"Širokinos Ukraina kaitseliini külastades selgus, et Ukraina vägede positsioone tulistatakse iga päev. Ka meie Euroopa Parlamendi Ukraina sõprusgrupi liikmete visiidipäeval," edastas Paet Ida-Ukrainas nähtut. "Širokinos avanes masendav vaatepilt puruks pommitatud lastelaagrite ja elumajadega," lisas ta.

Samal teemal

Mõne kilomeetri kaugusel nn kontrolljoonest asuvas Mariupolis elavad inimesed teadmatuses sellest, mis toob homne päev. "Siiani ei ole üle saadud 24. jaanuari raketirünnakust, kui linna ühele elurajoonile langes 40 sekundi jooksul 120 raketti, tappes üle 30 ja vigastades üle 120 inimese. Siiani pole suudetud kogu purustatud elamispinda rahapuudusel taastada," rääkis Urmas Paet.

Tema sõnul võiks Eesti aidata humanitaarabi kaudu Mariupoli inimestel kohutavast traumast üle saada.

"Külastasin ka raketitabamuse saanud korterit, kus kolm korteris olnud last olid õnnekombel maja teisel küljel olevas toas ning pääsesid eluga. Korterit pole aga suudetud taastada," rääkis Paet.

Mariupoli elanikud pelgavad uusi rünnakuid ning soovivad püsivat rahu, lisas ta.

Paet kohtus koos Euroopa Parlamendi Ukraina-sõprusrühma liikmetega ka Mariupoli ülikooli tudengitega ning külastas kontrolljoonel olevat Volnovaha haiglat, kuhu iga päev tuuakse tulistamises vigastatuid. Samuti külastas Paet Volnovaha abiorganisatsiooni, kes on väga tänulik Eestist Pagulasabi ja Ukraina kultuurikeskuse kaudu saadud suure humanitaarabi eest.

Paeti sõnul oli Ida-Ukrainas nähtu masendav. "Inimesed on palju kannatanud ning kahjuks lõppu ei paista. Vaherahu rikutakse pidevalt. Euroopa Liit peab andma maksimaalse panuse, et see vägivald lõppeks," ütles Paet.

Euroopa parlamendi liige Urmas Paet oli 14.-16. mail visiidil Ukrainas, kus külastas 15. mail Mariupolit.

50 KOMMENTAARI

i
inimkonnale 19. mai 2015, 03:56
Saatana praegune eluase.
Eelnevad salmid tegid kindlaks, et Saatan visati taevast välja. Siiski, see ei tähenda, et Saatan visati põrgusse. Järg...
(loe edasi)
v
venelastest 17. mai 2015, 21:23
Siis ikka ongi Ukrainas vene sõdurid, kui neid oli hukkunud üle 200, enne putja ütles, et ei ole tema sõjavägi, aga siis ikkagi on ja mitte mingid rohelised mehikesed kuskilt mujalt planeedilt.
Loe kõiki (50)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee