Eesti uudised

Karjäär pelutab külarahvast – kaevuvesi kaob

Arvo Uustalu, 16. mai 2015 08:00

12 KOMMENTAARI

t
trikitamine/ 17. mai 2015 09:21
Seadus peab takistama trikitamist. See, mida ettevõte teeb, nimetatakse just trikitamiseks. Ma tean ka muid ettevõtteid, mis opereerivad lubatu piiri lähedal, et keskkonnmõjude hindamist mitte teha. Seadusandja, miks sa rahvast ei kaitse?
Sellesama kaevanduse vahetus läheduses ilus soojärv. Kui kaevandus maa alla läheb, siis võib ju järv kaevandusse voolata. Või ei või? Kuidas saab ilma uuringuteta kindlalt öelda, et kaevanduse süvendamise kaudu ei tehta soojärvele teed põhjavee juurde? Selles järves pole ka klassikaline läbipaistev magevesi, vaid seal on mingid rauaosakesed vms hõljum, mis pärast ujumist naha peale jääb. Ujuda on selles vees super, aga juua seda pigem ei tahaks.
Loomulikult on teedeehituseks jms killustikku vaja, aga puhast vett on samuti vaja. Kaevanduseinimesed pakivad end kokku ja sõidavad minema, aga mida peavad kohalikud tegema, kui nende vesi tuksi keeratakse? Kuhu neil sõita?
v
Vastikud eestlased/ 16. mai 2015 15:54
Ega Eestis EI TOHI ju midagi kaevata, raudteed ehitada, tehaseid käivitada jne... Ikka on keegi, kes on vastu, kiunub, ruigab, kraaksub, köhib... Ainult RAHA peaks niisama riigile taevast sadama, sest toetusi, palku, pensione jne tahetakse MITU KORDA rohkem saada... Selle "demokraatiaga" on liiga liiale mindud, et iga rott köhib ja sitavares kraaksub....
j
joodikud ja muidusööjad/ 16. mai 2015 16:50
kraaksuvad, krdi eluheidikud
h
hiiuvana/ 17. mai 2015 08:56
aga kui sul endal karjääris kaevamise tõttu kaev tühjaks jääb mis häält sa SITAVARES siis teed???
õ
Õhtuleht/ 16. mai 2015 15:36
kustutab minu poolt pandud plussid ja miinused ning järeldus sellele saab olla ainult üks: moderaatorid on Eesti looduse ja riigi lagastamise poolt!
e
Eks ta ole/ 16. mai 2015 14:58
suur jama on alles ees.
Rail Baltica vajab kruusa mahus, mis vastab 10 aasta kaevandamisele. Samal ajal käib teedeehitus, kus ka kruusa vaja on.
Tulemus: kaevandatakse ka varusid, mille olemasolust sõltub soode veerežiim ning suurte mageveevarudega Eestist saab vee defitsiidiga maa.
Kui veetase langeb, algab soode kuivamine, mis omakorda kiirendab taseme langust.
s
sass/ 17. mai 2015 10:59
Kui vett kaevandusest välja pumbatakse ja samas kõrval soo kuivemaks muutub, siis üldine veebilanss on ikkagi 0. Ei ole mõtet ajada jama, et kaevandamise tõttu vesi üldse ära kaob. Taevast sajab ju kogu aeg juurde.
e
Eks ta ole/ 17. mai 2015 12:27
soo toimib veereservuaarina ja puhastajana. Kaevandusvesi mitte. Bilanss 0, kasutuskõlblik vesi ka 0. Ja kuival ajal on näpud.
e
Eks ta ole/ 16. mai 2015 14:53
kui kaevandamine toimub allpool veepiiri, siis mõjutab see veetaset kindlasti. Eestis ei ole kohta, kus ei mõjutaks. Isegi esmapilgul süütu veneaegne maaparandus jättis kaeve tühjaks.
e
ei/ 16. mai 2015 21:34
tea mis nipiga see veepiirist allpool kaevandamine veetaset mõjutab. veetase jääb ikka sinna kus ta on. iseasi, kui seda pumbataks välja, aga seda ju ei tehta. ja seda lihtsal põhjusel, et seda vett on seal sitaks palju. ilmselt on kiunujad salvkaevude omanikud, kes on vibrapumbaga vett võtnud ja seal ei ole viga kaevanduses vaid selles samas vibrapumbas
e
Eks ta ole/ 17. mai 2015 12:38
Kristjan Lible lubas jõe tagurpidi käima panna. Vist ei õnnestunud.
Niisiis konkreetne näide omaaegsest NSVList.
Kaevandati allpool põhjaveetaset. Esialgu polnud viga, aga paar aastat hiljem valgus kaevandus vett täis. Kõrvalasunud soo hakkas kuivama ja teisel pool asuvas linnas jäid puurkaevud kuivale.
Skandaal oli suur, nii et sellest kirjutati.
Kaevandus tõmbas soos vee madalamaks, mõjus nagu kuivenduskraav. Põhjavee tase langes, sest taset stabiilsena hoidnud soos jäi vett väheks.
Karstialadel on vee liikumise suunda praktiliselt võimatu prognoosida.
k
Küsimus/ 16. mai 2015 11:58
Kas kaevanduse omanikud võitlevad neegrite sisseveo vastu veevarude hävitamisega?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee