Maailm

Itaalia kiidab vaprat immigranti (7)

Õhtuleht.ee, 16. mai 2015, 08:00
KANGELANE: Rooma võimud premeerisid Tiberi jõest enesetapja päästnud illegaalset immigranti Sobuj Khalifat (32, paremal) alalise elamisloaga.Foto: Facebook
Roomas illegaalselt elanud Bangladeshist pärit Sobuj Khalifa päästis Tiberi jõe sillalt vette hüpanud naise, kes soovis minna vabasurma, vahendab krone.at.

"Naine oli minust palju suurem, aga ma olen hea ujuja. Kodumaal olin kalur, tänu sellele õnnestus mul ta kaldale tuua," rääkis Khalifa ajalehele Il Messagero.

Päästetuks osutus 55aastane Iisraelist pärit juut, kes elab juba aastaid Roomas.

Khalifa on Roomas elanud alates 2008. aastast. Et ta oli illegaal, siis magas ta sageli silla all. Süüa sai Khalifa heategevusorganisatsioonilt Caritas. Raha saamiseks käis ta linna peal roose müümas.

Khalifa vapper tegu äratas tähelepanu ja Rooma politsei andis talle tänutäheks üle ametliku elamisloa.

Khalifale helistas ka Rooma linnapea Ignazio Marino. "Ma tänasin teda inimliku ja kangelasliku teo eest," ütles ta.

Khalifa tegu toob meelde Pariisis elava Malist pärit moslemi Lassana Bathily (24), kes päästis tänavu 9. jaanuaril Pariisis juudi supermarketis pantvangide võtmise ajal 15 inimese elu.

Bathily saabus Prantsusmaale illegaalselt 10. märtsil 2006 ja ootas aastaid põgenikekodus elamisluba. 2009. aastal ähvardas teda riigist väljasaatmine ning alles 2011. aasta juunis sai ta elamisloa. Eelmisel aastal taotles Bathly juba kodakondsust.

Noore tumedanahalise moslemi kangelastegu äratas suurt tähelepanu ja prantslased peavad teda tõeliseks kangelaseks. Sotsiaalvõrgustikes soovitati Bathilyt autasustada Prantsusmaa kõrgeima teenetemärgi, Auleegioni ordeniga. Ta ütles selle peale, et teda huvitab rohkem Prantsuse kodakondsus. Sotsiaalmeedias kirjutas selle peale ligi 300 000 inimest alla petitsioonile, milles nõuti koššerpoe kangelasele kodakondsuse andmist kiirendatud korras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee