Eesti uudised

Johannes Kert: Brüsselis tuleks öelda, et Eesti võtaks pigem vastu Ukraina põgenikke

Õhtuleht.ee, 15. mai 2015 20:12

82 KOMMENTAARI

v
Vaatleja/ 18. mai 2015 12:59
Jõuab kätte kord aeg, mil eestlased paluvad Venemaa valitsejat (nagu kauges minevikus on juhtunud), et see neid aafrkast saabuvast "mustast "katkust päästaks. Ei ole kasu ei Eoroopa liidust ega Ameerikast kes peidus suure lombi taga. Kas on olemas alternatiiv , kes Eestit lõplikust hävingust päästaks? Venemaa poliitilised strateegid hoiatasid Läänt, et ärge torkige Kaddaffit ega Saddami, sest need mehed hoidsid oma "hoovis" korra majas. Lääne meelest halva korra, aga meile (läänele) siiski kasuliku korra, sest lihtsam on juhtida ühte Saddam`i j ühte Kaddaffi`t, kui sadu tuhandeid hullunud ISISe pooldajaid. Kas jõudis pärale?
Neid sõnu tuletate meelde, kui häda käes on.
o
ohkap!/ 17. mai 2015 19:44
Slaavlased on hirmsad ja ukrainlased veel erilised jäärapead, aga no kui valida oleks, siis iga kell ukrainlased!
v
Vaatleja/ 18. mai 2015 13:03
Kas oled kuulnud kõnekäänust:"juudid nutsid, kui kuulsid järjekordse ukrainlase sünnist".
n
nimi/ 17. mai 2015 17:14
huvitav mida l'tlased ja leedukad teevad, kas nemad v]tavad
k
kas on õiglane ?/ 16. mai 2015 18:16
Pagulased hakkavad saama 1000.-eurot kuluraha kuus aga meie pensionärid ja töötavad emad-300-450.- eurot kuus.Mis näoga,meie valitsus neile otsa hakkab vaatama?
d
Diil/ 16. mai 2015 17:15
Putin seisab venelaste " õiguste " eest Eestis ja kogu maailmas. Rahvusvahelisel tasandil kuuleme päevast päeva kuidas Eestis rikutakse inimõigusi. Siinsed venelased miskipärast siit siiski Venemaale lubatud raha ja elamispindadele miskipärast ei naase. Et edaspidi " inimõiguste " pärast Venemaaga ütlemist ei oleks tuleks saata nood murjamid Venemaa kaitse alla kes järgib inimõigusi.
m
Milfwhip/ 16. mai 2015 23:11
asi ongi selles, et enamus neid venelasi on siiski siin sündinud ja pikema aja jooksul mugavustsooni sattunud, saadakse selle vähesega hakkama mis on ja vindutakse edasi. Pea ees Venemaale ei torma neist pea keegi, sest seal ei peeta neid samuti omadeks.
v
viru / 19. mai 2015 07:07
kohalikeks ei saa neid ikka kuidagi pidada, vaadake ikka vene kommentaariumides ka ringi, siis näete ,mis mõtted venkudel peas ringlevad.Enamusel on sugumannid venes ja käiakse seal olukorda hindamas.Kõige kadu soovitakse põlisrahvale, nii siinsetele kui ukrainlastele.Mina isiklikult ei taha siia kedagi, Vaos on näha, kuidas kohalikele sealne olukord mõjub, nüüd otsitakse ka võmalust naabermajast järgmine pesitsuspaik teha.
n
17. mai 2015 02:39
Nii "hirmus" venelaste õigustega Eestis ei ole, et venelased paadipõgenikena peaks põgenema nagu paadipõgenikud Vahemerel ja Aasias või nagu 1944.a. eestlased okupeeritud Eestist põgenesid.
k
kahepalgelisus/ 16. mai 2015 12:22
häbi on neid poliitikuid kuulata.....muidu oli meil Ukraina põgenikest savi,nüüd aga järsku oleme nõus ja kohe nõame neid siia....häbenege inimesed
s
setu/ 16. mai 2015 09:45
Eestil pole siin piiksuda midagi...tahan...ei taha...öeldakse, et võtate... lööme kulpi ja küsime murjameid veel juurde ka...
p
põhjus/ 16. mai 2015 09:25
Pagulaste probleemi Euroopa Liidus on põhjustanud USA, Iisraeli ja NATO eriteenistuste poolt toetatud või organiseeritud riigipöörded, revolutsioonid ja kodusõjad.
Ja selleks, et luua Euroopa Ühendriigid, tuleb rahvusriigid Euroopas likvideerida. Tuleviku eurooplane on segarassist ja egiptlase välimusega nagu seda paneuroopa liikumise rajaja krahv Richard von Coudenhove – Kalergi on kirjeldanud.
http://blog.balder.org/?p=404
Then there is Coudenhove-Kalergi's vision of the future population of Europe as 'A Eurasian-Negroid race of the future, similar in its outward appearance to the Ancient Egyptians', and his odd ideas about breeding useful races.
On olnud juttu, et eestlased on ka ise põgenikud olnud. Siin tasub aga uurida, kes olid sõdade organiseerijad, mis tõi kaasa suure põgenike hulga.
http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm
a
Andres/ 17. mai 2015 08:12
Just Kari Käsper nõuab põgenike vastuvõtmist eestisse kui võla tasumist. Poisike "unustab" et põgeneti punase fashismi eest, ja needki põgenikud "tagastati" soome ja rootsi poolt. Okupatsioonivõim sundis mind rahvusvahelist õigust rikkudes okupatsiooniarmeesse "aega teenima" Pöördusin inimõiguste rikkumise asjus minu suhtes venemaa poolt Kari Käsperi poole.Homoaktivist Kari Käsper vastas, et kõik oli OK.
a
ajakirjanik/ 17. mai 2015 10:11
BNS ja Delfi teatasid, et Riigikohtu halduskolleegium ei võtnud menetlusse ajakirjanik Andres Raidi kaebust, millega ta taotles Nõukogude armees teenima sunnitud eestlastele represseeritu staatust.
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=13908

a
Arvamus/ 16. mai 2015 09:13
Kui Eesti peab põgenikke vastu võtma, siis ennem Aafrikast kui Ukrainast. Meil on slaavi migrante piisavalt.
Kaugemad rahvad parandaks vähemalt geneetilist koodi ja sellega rahva tervist.
h
hillaarius/ 16. mai 2015 18:34
Illusioonid, illusioonid. Juba praeguse põhirahvuse osakaalu ja jätkuva juurdekasu puudumise juures on meie rahvuse ja ka riigi eksistents juba lähimas tulevikus suure küsimärgi all. Jah, parandavad geneetilist infot küll, kuid see ei ole siis enam ammugi enam eesti rahvas ja ka ammugi mitte enam eesti riik, kus see värskenenud verega seltskond elama hakkab.
Ja tegelikult polegi sellele kulti-multi rahvale enam mingit eesti riiki vaja. Mingi käputäis kohalikke aborigeene võib aga rahulikult kusagil metsatalus oma aega vanadusse saata. Loodetavasti lubatakse, arvan ma.
e
Eestil veab/ 16. mai 2015 09:12
Nüüd saab Eesti oma kaitseväe palgata koju kätte tulevate Aafrika neegrite hulgast. Suvel elatavad nad ennast ise tõuke ja ussikesi siili kombel korjates. Talveks võib toidule võtta ja saapad jalga anda. Palka maksta võib neile ka ühe euro kuus, et saaksid kodumaale maha jäänud sugulasi aidata. Ja paugu korral võitlevad need mehed viimase veretilgani Venemaa vastu.
d
Demokraat/ 16. mai 2015 09:07
Andku nüüd Prantsusmaa ja teised Euroopa riigid, kes sinna demokraatiat viisid ja naftarikkusi endale haarata tahtsid, Liibüale Muamar Gaddafi tagasi. Oli ju Liibüa sel ajal üks rikkam Põhja-Aafrika riik kust keegi põgeneda ei tahtnud. Nüüd kiunutakse, kui oma kätetöö vilju peab sööma. Õnneks Eesti ei jõudnud sinna oma sõdureid saata....
o
oo/ 16. mai 2015 07:57
Kert seega soovib, et vene keele osatähtsus Eestis kasvaks. Ukraina on suur riik ja inimestel pole sealt vaja põgeneda , kaitsku oma riiki, ärgu tulgu siia vene keelele õigusi nõudma. Kui palju on Eestis ukrainlasi, kes on eestikeelsed ja kui paljud neist on venekeelsed?
k
Kes on Kert?/ 16. mai 2015 08:19
Mitte mingisuguseid teiste kultuuride võõraid pole siia vaja. Varsti pole enam võimalik rahus surragi!
a
Arne/ 16. mai 2015 07:32
palju me oleme võtnud vastu Ukraina põgrnikke ja kui paljudele keeldunud?
v
Vaatleja/ 16. mai 2015 07:25
Kelle nimel Kert selliseid avaldusi teeb? Kõigepealt vaadaku oma Eesti riigis elavad töötud ja vaesed üle. Aidaku need järjepeale tehku riik jätkusuutlikuks ja siis vaadaku, mis väljaspool piiri toimub. Eesti pole süüdlane ega osaline nende mustade hädades-põhjustes, miks nad siis poole rügavad.
Kert võiks vastavalt oma professioonile tegeleda põhjuste likvideerimisega põhja aafrikas, aga mitte valmistada Eestit ette massiliseks migrantide asumaaks.
t
tom/ 16. mai 2015 07:21
ja kuhu nad siin pannakse-mida tegema hakkavad? niisama maksumaksja kulul elama? las siis rriigikogulased vötavad nad köik oma hölma alla,neil ju see kuluhüvitis,-nüüd saavadki seda sihipäraselt kasutada!
a
Andres/ 16. mai 2015 06:53
Kommenteerisin delfis taavi rõivase minekut pedepulma Luxenburgi. Seepeale urmo soonvald pani minu IP aadressi käeraudadesse. Aitäh vastik, labane ja "vaba" peaVALUmeedia. MEID RÜNNATAKSE! GO HOME BRÜSSEL! EESTIT RÜNNATAKSE!

a
Andres/ 16. mai 2015 06:53
Kommenteerisin delfis taavi rõivase minekut pedepulma Luxenburgi. Seepeale urmo soonvald pani minu IP aadressi käeraudadesse. Aitäh vastik, labane ja "vaba" peaVALUmeedia. MEID RÜNNATAKSE! GO HOME BRÜSSEL! EESTIT RÜNNATAKSE!
l
16. mai 2015 07:24
k
16. mai 2015 05:42
Kas Reformierakonda kuuluva Kerdi suu läbi kuuleme Reformierakonna pikemaajalisest poliitikast? Valitsevate liberaalparteide Reformierakonna ja Keskerakonna poolt loodus täiuslik v e n e keelne inforuum vajab selles ruumis osalejatega täitmist. Postimehe reporteri intervjuust pagulasega kuulsin, et noormees oskab vene keelt, mis on ju loomulik, sest kuidas ta muidu Venemaalt Eestisse oleks saanud. Kas Reformierakonna ja Keskerakonna poliitikud kardavad, et peavad Eestisse täiusliku ALJAZEERA meedia looma võrdse kohtlemise alusel ja püüavad seda ennetada?
Eestis Vabariigis on 387 tuhat vene keelt emakeelena rääkijat ja nad nõudsid Euroopa Liidu ja Maailmaorganisatsioonide kaudu endale riigi poolt finantseeritava täiusliku meediainforuumi. Varsti on "pagulasi" samapalju ja nad peavad võrdse kohtlemise alusel saama riigi poolt finantseeritava täiusliku omakeelse meedia.
n
nii ongi/ 16. mai 2015 00:20
Ida Ukraina ukrainlased lahkusid sealt juba ammugi, asemele toodi venelased. Need omakorda on nuud lainud Venemaale voi votnud vene passi, nagu neil kodakondsust nimetatakse.
laanepoolsed ukrainlased on lainud Poola ja mujale ja need ukrainlased, kes Ukrainasse on jaanufd, ei vaja mingit varjupaika. Vaevalt, et kogu Ukrainas soda puhkeb, ja ega nad siis ka oma kodusid maha jata, neil ju vanemad ja sugulased, tihedad peresidemed.
a
A.H./ 16. mai 2015 00:13
Mina igatahes juba tellisin endale ühte asja (õmblustöö), pika, koonjas, vabaltlangeva karnevali mütsi, nii et nägu ei jäägi näha. Ja loomulikult valge, nagu siid, toon peab olema puhas... ;)
u
Urrr/ 16. mai 2015 00:14
Sinujaoks neeger on see jah karneval...
m
maeitea/ 15. mai 2015 23:54
miks mitte Kiir oli ka tubli poiss, kui natuke eesti keelt tahab õppida ja rätsepatööd teha?
s
Spordiveteran klubist KALEV / 15. mai 2015 23:22
...loomulikult kukub peaministri protsent alla 20-ne. Me peaksime ta siis vastu võtma? Kohe näha ,et Kadri Simson hüppab nüüd roomust ühel jalal ning kahjuks lõpuni. Äge !!!
n
no/ 16. mai 2015 07:52
Sinu iroonia on kohatu, eriti jala suhtes. Mis puutub 20% ,siis oli eile juba 19% ja taavikese sõnadega tuleks tal nüüd kenasti minema kõndida. Vaatame asja teist poolt ja saamegi valimispettuse selgeks. Umbes sama % oli veebruaris, märtsis võtsid 32% ja aprillis 20%.
Kuidas e-valimised said ausad olla?
i
imelik veteran/ 16. mai 2015 08:29
Kalevis pole kunagi turakaid kohanud.Mis see Kadri siia puutub kui ise oled esimene .........?
e
EL välja/ 15. mai 2015 23:09
Mitte midagi ei juhtu kui me ei võta ühtegi pagulast,viskavad EL - ist välja seda parem.Kreeka saadab kõiki pikalt ja ei juhtu midagi.Seniilsed vanakesed brysselis ainult jahuvad
e
15. mai 2015 22:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kirde-Eestlane/ 15. mai 2015 23:40
See mis nõukaajal Moskvast tuli - oli halb. Kogu Brüsselist tulev euroaja jama on aga millegi pärast hea.
a
Aga Moskvast tulnu oli hea sinu arust?/ 16. mai 2015 01:17
Praegu on vähemalt 30% eestimaalasi siin sees tänu Moskvale.
m
maali/ 16. mai 2015 07:26
just, nende arv tuleks ka võtta pagulastena arvele, meil ju niigi palju pagulasi
s
Seda/ 16. mai 2015 08:32
head mõtet tasuks kasutada ja viia survestajateni.

v
viis ühe hoobiga, kolm asfaldil / 15. mai 2015 22:47
mingu alustuseks vabatahtlikuna ukraina rindele, siis saab ühe põgeniku rohkem vastu võtta
ä
äkki hoopis nii?/ 15. mai 2015 22:29
_Kui Eesti senine põgenikepoliitika oleks avatum, olnuks täna meil palju suurem sõnaõigus kaasa rääkida, milliseid pagulasi me parema meelega vastu võtaksime, _
Kui Eesti oleks iseseisev riik siis oleks tal ainuõigus otsustada keda ta oma pinnal näha tahab.
n
naljatilk Kert/ 15. mai 2015 22:18
Ülekaalukalt suurem osa Euroopa riike on valmis ukrainlasi vastu võtma aafriklaste asemel.
Eriti slaavikeelsed riigid, neid on ju Ukraina läheduses küllalt ja riigid, kus juba on suur ukrainlaste kogukond.
Kas pannakse valitsuse poolt nüüd kellad helisema, et üritame hoopis ukrainlasi vastu võtta, teeme ettepanekuid ÜRO-le, EL-le, krrt. teab kellele veel, ootame vastust ja samal ajal läheb vaikselt nii nagu me kõik kardame-arvame?
v
veel 1 idee/ 15. mai 2015 21:48
aga võtaks pigem valgeid põgenejaid euroopast kes ei taha oma riigis aafriklaste pealetungihirmus elada, nii vabastavad nad koha uutele tulijatele ja Itaalia ja muud Vahemereriigid võivad aga laevade viisi uusi saabujaid endale majutada
s
Siiri/ 15. mai 2015 21:39
Ukraina põgenikud on peamiselt Ida-Ukrainast pärit, sealt kus on kriisikolded. Seal elavad peamiselt venelased ja Venemaa võtab neid vastu.Ukrainlastel pole mõtet põgeneda, sest nendest koosnevat elanikkonda pole keegi puutunud. Oligarhid on võtnud võimu enda kätte, kui just rahvas vaesusev tõttu ei põgene, aga see on nende riigi sisene probleem.
j
Jep,/ 15. mai 2015 21:37
loomulikult võtaks ukrainlasi.
z
zz/ 15. mai 2015 21:58
Enamus neist ukrainlastest räägiksid vene keelt, integreeruksid ilusti meie venelastega ja seega kujutavaksid suuremat riski, kui móned aafriklased. Valik on, kas tahame olla vähemus venekeelses ja meelses riigis, vói váhemus erinevate rahvustega riigis.
t
Tolerantne inimese-armastaja/ 15. mai 2015 21:35
parim on ikka paarsada tuhat moslemit ikka - kindlam - kindlalt edasi - nii hea korraldada E-valimisi sest need tolvaneid hea petta kui vanakesi.
h
Heiki/ 15. mai 2015 21:35
Eesti on liiga vaene riik, et võtta vastu põgenikke. Ei tea, kust võetakse nende jaoks korterid ja töökohad, meil on endal tööpuudus. Las rikkad riigid võtavad nad enda juurde.
t
15. mai 2015 21:43
töökohtadega pole lugu,ega nod siin tööle hakka.
m
Mädanik/ 15. mai 2015 21:57
Terve eestimaa tühje kortereid ja maju täis.Siia saaks asutada lausa sadu tuhandeid inimesi.
j
jaan/ 16. mai 2015 07:28
ja sina muudkui maksad sest neil ei ole ju midagi

s
sorry aga/ 15. mai 2015 21:32
palun selgitage miks peaks Ukrana põgenikke võtma vastu. Ukraina on suur riik, kus sõda on vaid väiksel territooriumil. Enamus seal ealb rahus ja okeilt. Näiteks Lääne-Ukr ja Lõuna. Kuidas filtreeritakse põgenikke? Toome 1000 denotski separatisti sisse ja siis ootame, et need meie sibulad väljaõpetaks? Põgenikest saaksin aru, kui tegemist on tõesti sõja ja kaosega, kuid antud juhtumitel on tegemist suht ikkagi heaolu otsijatega selle kinnituseks ka tõsiasi, et siia neid satub vöhe ja enamus sätib ennast Rootsi jms kohta, kus on sotssüsteem väga hea. Kui inimene otsib rahu, siis sobiks talle meie riik ka. Toidame esmalt oma sandid ära, siis hakkame teisi aitama. Sama reegel peaks kehtima ka inimeste endi puhul. Paljud toetavad kõiki teisi ja muretsetakse ei tea mis suvaliste tlekas nähtud vaeste pärast, samalajal kui oma enda lähedased kannatavad võibolla veelgi hullemini. Selline käitumine ja suhtumine ei ole normaalne. Aita esmalt ennast, siis aita oma perekonda, siis sõpru ning kui sul veel jõudu ja jaksu aita võõraid, kuidas saad. Kui sa alustad võõrastest ja jätad esimesed unarusse oled varsti ise sant ja õnnetus.
k
kärss/ 15. mai 2015 21:38
ukraina on suur riik ja aafrikas on lagedat maad sitaks.las neegrid põgenevad ukrainasse ja ukrainlased aafrikasse.
j
Jah/ 15. mai 2015 23:20
Väga,väga õige jutt,Ukrainas on palju maad,kus Donetskist ja sealt kandist kodutuks jäänud inimesed võiksid ümber asuda,kuid küllap on peamine viga ikkagi vöimulolijates.Mulle tundub,et nii nagu eestis,nii ka Ukrainis ei hooli poliitikute klannid inimestest.Mina isiklikult olen igasuguse põgenike kvoteerimise poolt,võtku Tarand endale ikka rohkem kui ühe pagulase ja Brüsseli muidusööjate kõrghoonesse mahub pagulasi sadades ära.Pole vaja meile NSV järgiahvimisega oma võimu peale suruda,ehkki kuulume EL-i,oleme ikkagi vaba riik!
k
16. mai 2015 08:02
Kust pagan see vabadus paistab.
k
Kusjuures/ 15. mai 2015 21:31
need põgenikud vist saavad ise ka otsustada, kas üldse tahavad Eestisse. Pole head elu näinud, aga tahavad parimat. Küllap nad ikka rohkem Soome ja Rootsi poole kiikavad. Kuigi ka sinna neid ei taheta enam.
a
alo/ 15. mai 2015 21:28
Aga Tarand ütles ju saates,et ta on nõus musti endakorterisse majutama....Niisiis,on oodata autode süütamisi ja mässe tänavail kui ei käitu riik nii nagu soovivad pagulased.Rootsi on ilmne näide sellest..MIs on saanud rahulikust Rootsist mustade sõjatanner.....LInnaosas ,kus elavad mustad on suletud koole,sest õpetajad ei ole nõus minema sinna tööle.Harimata,kasvatamata ja käitumishäiretega noored möllavad ja mässavad nii kuidas pähe tuleb....Ukrainlased pagulased kahjuks ei ole prioriteet Euroopas. Ei ole kaugemale vaja minna ,mis toimub Helsingis....!!!???
v
või siis kogu pakettist keelduda/ 15. mai 2015 21:28
USA ajalehe The Washington Post andmetel kavatsevad Iisraeli võimud kümnetele tuhandetele riigi territooriumile jõudnud Aafrika sisserändajatele esitada ultimaatumi, mille kohaselt on viimastel võimalus saada sularaha ja Aafrikasse tagasi minna või siis minna määramata ajaks Negevi kõrbes asuvasse spetsiaalsesse vanglasse.
a
Andres/ 15. mai 2015 21:27
Ma ei saa nagu aru. Et kirjutataksegi Brüsselist ette, keda Eesti peab omale elama võtma? Millal ja mille nimel me oma otsustamisõigusest loobusimegi? 2003 seesama valitsev erakond mingit sellist juttu ei rääkinud, euroskeptikuid naerdi välja. Soovitan selle olukorra nüüd siin meelde jätta ja kui Brüsselist tulnud käskudele vaikselt alistutakse, siis edaspidist väljanaermist omakorda välja naerda. Eestil endal peab olema sõnaõigus ja see, keda me siia veel võtame pärast NL okupatsiooni, peab olema Eesti rahva otsustada, mitte Brüsseli.
n
no/ 16. mai 2015 08:07
Vaata, aastal 2003 kirjuasid Ojuland ja tooname president Rüütel alla Lissaboni lepingule, millega anti ära meie iseseisvus, nii lihtne see ongi. Rüütel küll hiljem kahetses, aga oleks pidanud enne lepinguga tutvuma, mitte allkirjastama.
j
just/ 15. mai 2015 21:25
Ukrainlasi võetakse meile tööle nagunii, ilma nendeta ei seisaks paljud tööstusharud püsti. Eesti peab ajama asja koos teiste islamiusulistest pagulastest mittehuvitatud riikidega nii kaugele, et UNCHR hakkaks pagulase staatust andma ja kvoodi järgi jagama ka Ukrainlasi. Ebaturvalikseks piirkonnaks on ta ju Ukraina juba kuulutanud.
k
Kas Kert on Moskva teenistuses?/ 15. mai 2015 21:17
Isand Kert tahab Eestisse tuua Ukraina natsionalistide eest põgenevaid venelasi. Neil lka Ukraina pass taskus, seega Ukraina kodanikud? Miks peaksid "etnilised ukrainlased" oma rahvavavalitsuse eest põgenema, nad ju isandad omal maal? Separatistlikus Ida-Ukrainas pole enam ühtki ukrainlast, kui neid seal ülepea üleüldse oligi.
n
no/ 16. mai 2015 08:15
Mul täna kujuneb päev vist vaidlemisele. Vaata, Ukraina elas üsna rikkalt, jama algas USA poolt sokutatud presidendiga ja siis see loodusõnnetus Janukovitš,kes omakorda ei tahtnud teistest viletsam olla ja krabas rahva raha oma hüvedeks. Siis tuli see Maidan, see oli juba teadlik USA poolt korraldatud sõja algus ja kuhu see on jõudnud, seda teame.
Kui nüüd need Venemaa kirujad arvestaks ka sellega, et Venemaal on tööl 10 miljonit ukrainlast ja enam , kuimiljon põgenikku ja mitte kõik pole kaugeltki venelased. Nad saavad jääda sinna elama-Venemaa suur ja lai-aga riigikeel tuleb selgeks saada ja tööle minna.
e
Eugen/ 15. mai 2015 21:16
Ärge olge Eesti riigi juhtkond mingid munadeta jänesed!

a
Alar1/ 15. mai 2015 21:13
Kert eksib. Asi pole mitte Ukraina äraunustamises, vaid EL-i suurriikide kokkuleppes: Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa jt. on piltlikult öeldes harjutanud metssead oma kartulipõllule sööma tulema ja ei suuda enam "metssigade tulvale vastu panna. Sellepärast tahetaksegi asotsiaalsed neegrid teistesse riikidesse sokutada. Suurriikide eesmärk on pääseda eneste vallapäästetud demograafilisest katastroofist. Kerdi nimetatud Ukraina pagulased ei ole eesmägiks! Eesmärgiks on just nimelt neegrite tulvast pääsemine! Sellepärast Ukraina pagulasi ei arvestatagi!
e
Eugen/ 15. mai 2015 21:13
Olge kindlameelsed ja sirgeselgsed!Mingeid tumedaid ei vôta!Ärge väikest Eestit nässu keerake!Ukrainlasi vôib vabalt vôtta.
p
padre/ 15. mai 2015 21:10
kas Kert näeb ka sellist Eesti poliitikut kes sellise sõnumiga Brüsselisse läheks........meie pm hõivatud geipulmaga........
k
Kas/ 15. mai 2015 21:28
peaminister ei või oma nädalavahetust veeta nii, nagu soovib. Ilma, et mingid töllmokad ei kiibitseks. Ja see nädalavahetus ei saadeta siia veel ühtegi neegrit.
P
Seesuuret/ 15. mai 2015 21:57
m
Mees/ 15. mai 2015 21:08
j
Jants/ 15. mai 2015 21:01
Mis krdi võtaks? Kui meis vähegi iseseisvust on jäänud, kõlab see sõna- võtab.
S
, kuule seltsimees./ 15. mai 2015 20:53
Seal ju euroopa meelne võim, et nagu mille eest põgenevad.
ä
Ärge/ 15. mai 2015 20:46
tehke nalja! Kerdil on õigus, ukrainlased oleks meile palju lähemad kultuuriliselt ja samas, arvestades NL-aega, oleme nende invasiooni juba üle elanud ja võime öelda, et sellega saame edukalt hakkama! Lisaks saaks ukrainlaste vastuvõtmise tuua heaks põhjenduseks Gaana, Nigeeria jms rahva mittevastuvõtmisele.
a
asd/ 15. mai 2015 20:53
Nõustun sinuga täielikult. Loomulikult võtaks vastu. Teiste "lõuna" immigrantidega on nii, et kui neid liiga palju saab siis tekib grupi efekt ja hakkavad endale "head elu" nõudma. Arvan ma.
<
15. mai 2015 20:40
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
ukrainlane/ 15. mai 2015 20:42
hakkan kohe pihta. kus su põld on

p
Propa/ 15. mai 2015 20:40
Ja algab propaganda. Anna ainult konti,, küll saab teemat veeretada. Kerdil puudub igasugune poliitiline kogemus. See, et oled olnud kõrge sõjard, ei anna veel kogemust sellisteks arvamusavaldusteks. Mitte et mul on ukrainlaste vastu midagi, Aga järgmisena läheb Venemaa ja anastab veel ühest riigist osakese või terve riigi. Siis võtame ka need vastu? Kuhu eestlane läheb????Eesti on liiga väike selleks, et siia kedagi vastu võtta. Loodan, et meie poliitika jääb edasi selliseks nagu hetkel. Ja ei antaks järele Euroopa suurriikide survele.
o
onu Juku / 15. mai 2015 20:38
Võtku endale põgenikud koju, nagu Tarandki lubas teha.
õ
ÕS/ 15. mai 2015 20:55
v
võiks/ 15. mai 2015 20:34
aga ei pruugi...sest pole teada, mis keelne ja mis meelne nad sealt Ukrainast siiagi imbuvad.
S
??/ 15. mai 2015 20:25
Sm. Kert võiks enda eest rääkida. Me ei pea kedagi vastu võtma
j
15. mai 2015 22:02
Ja on kätte jõudnud aeg "valida" kas valge või must, kas kristlane või moslem kas venelane või süürlane
a
Ahah?/ 15. mai 2015 21:45
Nu ja millised ettepanekud sinult tulevad, lugupeetav seltsimees?
Sina meite vabadusvõitleje, ei osanud venet tõrjuda, aga nüüd on igati asjalikud plaanid varuks? Anna tulla, arvestades kõike, millega arvestama peab:)
Mudu näe mehed sõjaväkke minna ei taha, et mõtet pole, aga näe sm 20,25-l peaksid olema mingid väärilised plaanid....ma loodan:)
Räägi otse, ära keeruta!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee