Mihhail GorbatšovFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 15. mai 2015 08:43
Endise Nõukogude Liidu viimane riigipea Mihhail Gorbatšov tunnistas tema poolt 1980. aastate keskel algatatud alkoholivastases kampaanias tehtud vigu.

Gorbatšov leiab nüüd, et viinapoodide sulgemine tõi eriti Moskvas kaasa suured järjekorrad, suhkru nappuse ja hoogustas puskariajamist, ning kampaania asemel oleks tulnud pidada sihipärast ja pikka võitlust alkoholismiga, vahendas ERR-i uudisteportaal Interfaxi.

Samas näeb ta ka positiivseid tulemusi - liiklusõnnetuste ja suremuse vähenemist ning sündide arvu kasvu.

"Saage aru, kampaaniale eelnenud aastatel oli rahva seas täielik lullilöömine. Inimesed kirjutasid veel Brežnevile kibedaid kirju: "Ümberringi on joomine - lapsed ei tunne oma alatasa kuhugi kaduvaid vanemaid, aga vanemad ei mäleta lapsi. Ainult lahutused," meenutas endine riigipea kampaania alustamise põhjusi.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

!!! 15. mai 2015 16:38
Sellega lõi Gorba NSVL majandusel jalad alt. Viinatulude najal too riik püsti püsiski. Viin on olnud Venemaa eelarve oluline tuluosa juba XVII sajandist alates. Tsaarid monopoliseerisid viinaajamise, tsaarikõrtside tulud läksid riigile. Kehtis isegi piirkonniti määratud alkoholi miinimumkoguse määramine. Kui seda ära ei joodud, tuli trahve maksta.
Kokteil 15. mai 2015 12:57
Kokteil "Gorbatšov" - õlu "Dihlofosiga"
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS