Eesti uudised

Nutikas venelane soovis panga vea tõttu teenida miljoneid 

Õhtuleht.ee, 15. mai 2015 08:34
Foto: Reuters / Scanpix
Permi elanik Aleksei Ivantsov avastas, et Sberbank on kogemata valesti noteerinud Taani krooni kurssi ning ostis mitme miljoni rubla eest Taani kroone. Kuna pank hiljem tühistas tehingu, siis nõuab mees pangalt 20 miljonit rubla kahjutasu.

Möödunud aasta 22. detsembril avastas Ivantsov, et Sberbankis maksab Taani kroon kaks rubla, samas kui tavaline noteering on 10 rubla lähedal, kirjutas Kommersant.

Mees võttis kokku kõik oma säästud, laenas ka sõpradelt raha ja ostis 1,8 miljoni rubla eest 980 000 Taani krooni kolmes erinevast pangakontorist.

Mehe plaan oli lihtne: kui pank taastab õige noteeringu, siis müüb ta kroonid õige kursiga maha ja teenib 9 miljonit rubla.

Paraku märkas pank anomaaliat ja tühistas järgmisel päeval mehe tehingud.

Ivantsov tahab pöörduda nüüd kohtu poole, et nõuda pangalt 20 miljonit rubla kahjutasu, kuid ekspertide hinnangul on tema võimalused panka kohtus võita on olematud.

Panga väitel ostsid odavat krooni ka panga kolm kaastöötajat, kes avasid oma sugulaste nimel arve ja kandsid valuuta sinna ning Sberbanki hinnangul on kõik osapooled omavahel seotud.