Maailm

Lätis arutatakse Georgi lindi keelustamist (23)

LISA KOMMENTAAR

Scaramanga 16. mai 2015 11:52
Lääne väärtused on ikka hämmastavad. Mis sellest mõttevabadusest nüüd räägiti ?
Jyrgen 15. mai 2015 21:19
Keelan,käsen,lasen -demokraatia missugune.
15. mai 2015 23:12
jälle sina? rahune maha juba
Ss 15. mai 2015 17:52
Mina hakkan ss tunnusega lippu kandma ! Sama nagu georgi lint ju! Heil putler!
Sakumm 15. mai 2015 17:49
Aga eestil pole nagu alati mune ,et midagi sellist arutada?
maxx 15. mai 2015 16:15
Kas keelustamine on kunagi asju paremaks teinud?
Õige 15. mai 2015 13:42
Sama asi tuleb ka Eesti Vabariigis kehtestada! Ei mingeid represseerimis sümboleid siia!
kõigepealt 15. mai 2015 11:54
Tuleks Toompeal selle lindi kandjast lahti saada, alles siis hakake vorpima neid artikleid,kus keelatakse ja millal. Oma nina alla ei näe aga teiste riikide asju kirjutavad.
15. mai 2015 12:22
Stalnuhhin Riigikogust välja ! Ta on okupantide sabarakk ? Praadige teda vöi sees .
15. mai 2015 22:18
Ei saa,sest ta on tormoz !
Trahviraha 15. mai 2015 10:38
Lindid ära keelata ja kandmise eest trahv määrata. Kuna venelased loobuma ei ole nõus, siis tiksubki pidevalt raha riigikassasse.
Kindlasti aitab Kreml ka trahve kompenseerida, seega on riigil olemas stabiilne rahavoog.
Kõik on rahul.
15. mai 2015 11:25
puti tuleb kosmosesse saata ,las saab kangelaseks !

Triin ----veel lisaks 15. mai 2015 10:26
Eesti W.oleks neid maju,koolimaju jne.VAJADUSEL ehitanud,mitte Tambovitaguste mahutamiseks ja ilkuda Eesti talude üle,on veelgi kohatum,seesama talunik toitis oma riigi (ühtegi nälginud kotipoissi meil polnud,küll aga saabus neid hulgim "õitsvalt Venemaalt) toodeti toitu nii,et ka ekspordiks jätkus,või ,munad,peekon olid hinnatud Euroopas,küllap oleks tulnud ka traktorid,Krulli tehas oli võimeline keerukamaidki masinaid tootma hästitoidetudtalu lehmad aga veeti kolhoosilauta,kus neid kettidega üles tõsteti,et topsitäis piima saada,olen ise lehmadele männioksi korjanud,sest muud polnud neile anda---ja siin tuleb üks nolk halvustama.
Alar1 15. mai 2015 10:25
Georgi lint on venelase jaoks sama, mis moslemi jaoks habe. Proovige moslemil habe ära keelata! Siit tehke ise järeldused. Kumb on riigile ohtlikum: Kas linti kandev venelane või venelane, kellelt on lint rinnast jõuga ära rebitud?
15. mai 2015 11:26
sa oled kremli troll ja lihtsalt loll !
Triin 15. mai 2015 10:10
Ei ole mõtetu----venelased kannavad neid mitte oma kahelda "võidu" tähistamiseks (veel vähem hukkunute mälestamiseks),vaid eestlastele koha kätte näitamiseks.Meie võime kõike,teie pidage mokad maas,meie oleme siin ja jääme siia,vigisege okupatsioonist palju tahate,aga kui eesti taat läheb Sinimägedesse oma hukkunud sõpra mälestama,tõusevad needsamad venelased tagajalgadele ja siis märatsevad nii zarenkovid,linterid,bähkkmanid ja zurohvid,klenskitest rääkimata ja muidugi vene meedia on pöördes kuidas ikka eestlased julgevad oma langenuid mälestada.Meie riik on pahupidi demokraatiaga,kus maha surutakse eestlaste tunded,samas ei juleta sovette millegagi piirata.Las käivad,las kannavad,las sülitavad meie hinged täis,las teevad haiget nendele,kelle esivanemad hukkusid justnimelt venelaste käe läbi,olete unustanud Siberi vangilaagrid,küüditamised,Tartu keldrid,kus tapeti meie vennad ja Saaremaa elusalt keetmised,kus suurt rolli mängis justnimelt venestunud juut.Kui venelastel on lubatud,miks meil pole lubatud meenutada ja leinata,tänu sellistele "las,ide" leigele suhtumisele võimutsebki siin vene keel ja Tartu kesik leiab,et peame lausa rõõmustama,et CCCP meid okupeeris,sest näe ehitas maju ja koolimaju,haiglaid ja lihakombinaate------kas Eesti Vabariik oleks need ehitamata jätnud,kui arenguks aega oleks antud,selleni see puupea muidugi mõelda ei suutnud.
Arx 15. mai 2015 09:11
Neid linte ei kanna ju ainult sõjaveteranid. Youtube-s suur hulk videosid kus selle lindi kandjad peksavad ja mõnitavad näiteks Ukraina sõjavange. Ei näe väga suurt vahet selle lindi ja natsisümboolika vahel. Pealegi topitakse neid igale poole(autode jne. külge). Kas auto või külmik on ka sõjavõitja või?
Mart 15. mai 2015 09:07
Ainuõige otsus, kahjuks meie amatöörpoliitikutel ei jätku julgust isegi sellist eelnõu arutusele võtta. Avalikult mõnitatakse ja eksponeeritakse agressioonisümboleid ja provotseeritakse meie väikest riiki. Vaja võtta vastu rida seadusi, mis sellist käitumist piiraksid ja summutaks enne kui on liiga hilja. Miks ei kuulata ega õpita teiste vigadest vaid alati vaja meie väikerahva peal kõik ära proovida. See ei puuduta vaid mardikalinti vaid ka teisi aktuaalseid meid ohustavaid elemente. Georgi linti kandvate elementide pärast on kannatanud meie mitmed põlvkonnad, nüüd Ukraina. Selle lindi lubamisega mõnitame kõiki kunagisi ja praeguseid kannatajaid ja tolereerime punast terrorismi.
villi 15. mai 2015 08:56
natuke idiootne mõte, aga ega me polegi oma naabritega erinevad
Ly 15. mai 2015 08:46
Ikka keelu alla, aga venelasi on Lätis pooleks põlisrahvaga, kas see õnnestub, üritada võib.
Urjuk 15. mai 2015 07:58
Ei pea ju tegelikult "seda" linti keelama.
Alustada tuleks pigem sellest, et tuleb kehtestada nõue liiklusvahenditest KÕIGI esiistme seljatoest eespool olevate "tilbendiste" hoidmine ja kasutamine sõidukites näiteks sõiduki peeglite küljes.
Sõiduki välisküljele või ka sees juhi vaateväljas asuvad lipud, lindid ja muu selline seab kiiruspiiranguks näiteks 25km/h. Nõude eiramine - trahv 10 trahviühikut. Trahvimisõigus (kohustus) MUPO-le.
MUPO puhul peaksid nad muidugi kõigepealt iseendid trahvima. Ka nende autodes ripuvad tihtipeale need meelsusatribuudid.
See oleks esmaseks

hm 15. mai 2015 07:43
mõttetu, nii kui ära keelad - seda rohkem hakkavad neid kandma. las käivad kord aastas lint rinnas ja viivad nelke oma monumentidele, mind see ei häiri - varsti nelgid närtsivad, lindid kaovad rinnast ja elatakse elu edasi.
euroopalik 15. mai 2015 07:17
Väga euroopalik, seal natsisümbolitega vehkimine keelatud(meie kontekstis siis punanatsisümbolid).