Maailm

Eesti kooliharidus kuulub maailma parimate hulka (3)

Toimetas Kristin Aasma, 14. mai 2015 13:04
Tartu Veeriku kooli esimene klass matemaatika tunnis.Foto: Margus Ansu / Postimees
Ülemaailmse kooliuuringu tulemused näitavad, et Soome ja Eesti koolid kuuluvad Aasia jõukate riikide järel maailma parimate hulka.

Koolihariduse võrdluses paigutati Soome kuuendaks Singapuri, Hongkongi, Lõuna-Korea, Jaapani ja Taiwani järel. Soomele järgneb kohe Eesti. Riikide pingereas on viimasel ehk 76. kohal Ghana, mida edestavad Lõuna-Aafrika, Honduras, Maroko ja Oman. Euroopa riikide seas on koolihariduse taseme poolest kõige kehvemad Makedoonia (65) ja Albaania (63), vahendas Iltalehti Briti telekanalit BBC.

Märkimist väärib, et heaoluriik Rootsi jääb koolihariduse osas alles 35. kohale, meie idanaaber Venemaa aga on 34. kohal.

Valminud koolihariduse võrdlus on märgatavalt ulatuslikum kui OECD rahvusvahelise õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise programmi Pisa uurimus, sest viimasele on lisatud ka USA TIMSS uurimus ja Ladina-Ameerika TERCE-testid.

BBC teatel avaldatakse raport ametlikult järgmisel nädalal UNESCO korraldataval Maailma haridusfoorumil Lõuna-Koreas.

OECD haridusjuht Andreas Schleicher ütles BBC-le, et ülemaailmne nii laialdane koolihariduse võrdlus on tehtud esimest korda. Võrreldud on õpilaste edukust matemaatikas ja loodusteadustes, arvestatud ei ole lugemisoskust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee