Maailm

Eesti kooliharidus kuulub maailma parimate hulka (3)

Toimetas Kristin Aasma, 14. mai 2015, 13:04
Tartu Veeriku kooli esimene klass matemaatika tunnis.Foto: Margus Ansu / Postimees
Ülemaailmse kooliuuringu tulemused näitavad, et Soome ja Eesti koolid kuuluvad Aasia jõukate riikide järel maailma parimate hulka.

Koolihariduse võrdluses paigutati Soome kuuendaks Singapuri, Hongkongi, Lõuna-Korea, Jaapani ja Taiwani järel. Soomele järgneb kohe Eesti. Riikide pingereas on viimasel ehk 76. kohal Ghana, mida edestavad Lõuna-Aafrika, Honduras, Maroko ja Oman. Euroopa riikide seas on koolihariduse taseme poolest kõige kehvemad Makedoonia (65) ja Albaania (63), vahendas Iltalehti Briti telekanalit BBC.

Märkimist väärib, et heaoluriik Rootsi jääb koolihariduse osas alles 35. kohale, meie idanaaber Venemaa aga on 34. kohal.

Valminud koolihariduse võrdlus on märgatavalt ulatuslikum kui OECD rahvusvahelise õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise programmi Pisa uurimus, sest viimasele on lisatud ka USA TIMSS uurimus ja Ladina-Ameerika TERCE-testid.

BBC teatel avaldatakse raport ametlikult järgmisel nädalal UNESCO korraldataval Maailma haridusfoorumil Lõuna-Koreas.

OECD haridusjuht Andreas Schleicher ütles BBC-le, et ülemaailmne nii laialdane koolihariduse võrdlus on tehtud esimest korda. Võrreldud on õpilaste edukust matemaatikas ja loodusteadustes, arvestatud ei ole lugemisoskust.

3 KOMMENTAARI

d
djaval 14. mai 2015, 17:33
Kui see kõik vastab tõele siis on asi maailmas ikka väga kehvas seisus. Juba see kui madal on ajakirjanike kirjutamis ja väljendusoskus (kes on oma hariduse vast saanud samas süsteemis), siis kardan küll, et asi on halb.
t
T.Mets 14. mai 2015, 17:11
Mis tost tolku, et haridusüks parimaid on kui sellega ei osata midagi peale hakata ja nii me selle
hea haridusega olemegi Euroopa vaesemate killas
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee