Eesti uudised

Bologna ülikooli professor: Eesti on EL-i seadusest tulenevalt kohustatud võtma kindla arvu põgenikke  (42)

Toimetas Kristin Aasma, 13. mai 2015 20:59
Pagulased-põgenikudFoto: Reuters / Scanpix
Eestil ei ole võimalust valida, kas võtta või mitte Euroopa Komisjoni plaani järgi kindel arv põgenikke, kuna Euroopa Liidu seadusest tulenevalt on Eesti selleks kohustatud, ütles sisekaitseakadeemia migratsiooniuuringute keskuse rändefoorumil osalenud Bologna ülikooli Euroopa Liidu migratsiooniõiguse professor Marco Borraccetti.

Euroopa Komisjoni kava kohaselt tuleks näiteks Soomel ilmselt võtta veel vastu 293 pagulast, Eestil aga 326 põgenikku, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Marco Borraccetti arvates on Euroopa Komisjoni pagulaste kvootide idee hea algus Euroopa riikide ühise probleemi lahendamise suunas.

"Õiguslikust vaatenurgast vaadates, Suurbritannial on täielik voli kvootide täitmisest hoiduda, sest Schengeni leppe seadustik talle ei laiene ja ta võib ise valida, kas liituda või mitte. Eesti valitsuse jaoks pole olukord aga samasugune ja Eesti peab täitma Schengeni lepet," selgitas Borraccetti ja lisas, et Eestil ei jääks võimalust valida endale ainult sobivaid põgenikke.

Samal teemal

13.05.2015
Kari Käsper | Õigus varjupaigale kui igaühe üleilmne turvavõrk
13.05.2015
Euroopa Komisjon: jagame 20 000 põgenikku liikmesriikide vahel ära
08.05.2015
Kuidas rootslased pagulaste üle arutasid
03.05.2015
Paet: äärmuslaste rünnakud kristlaste vastu on saanud julmaks igapäevaks