Eesti uudised

Taavi Rõivas läheb omal kulul Luksemburgi kolleegi geipulma (160)

Karoliina Vasli, 14. mai 2015 07:00
AMMUSED TUTTAVAD: Taavi Rõivas ja Xavier Bettel käivad tööasjus tihedalt läbi. See foto on tehtud 13. veebruaril, kui nad arutasid Luksemburgis kahe riigi koostöövõimalusi.Foto: Valitsuse kommunikatsiooniibüroo
Luksemburgi peaminister Xavier Bettel abiellub reedel oma kauaaegse elukaaslase Gauthier Destenayga. Pulma läheb ka Taavi Rõivas, kes võtab selleks ajaks puhkuse. 

Kui Eestis diskuteeritakse veel kooseluseaduse üle, siis Luksemburgis kehtestati see juba 2004. aastal. Sellest aastast seadustati ka samasooliste abielu. Nüüd kasutabki Xavier Bettel võimalust, et oma arhitektist kallimaga suhe ametlikuks teha.

Ta lisab, et on tavapärane, et Euroopa riikide valitsusjuhid suhtlevad omavahel tihedalt ning peaminister on varemgi mitme Euroopa valitsusjuhiga eraviisiliselt kohtunud. "Luksemburgis viibimise ajaks on peaministrile vormistatud puhkus ja oma reisikulud katab ta ise."

Rõivas on oma sõnavõttudes samasooliste õigusi toetanud. Mullu sügisel ütles ta kooseluseaduse valguses: "Mina arvan, et Eesti ühiskond võiks olla tolerantne, arvestada sellega, et me ei ole kõik ühtemoodi. Me võiks seda erinevust pigem rikkuseks pidada."

Xavier Bettel on öelnud, et Luksemburgi inimesed on nii sallivad, et kellelegi ei loe see, kas kaasmaalane on gei või mitte. Bettel palus oma kauaaegse elukaaslase Destenay kätt mullu augustis. Paar palus oma privaatsust austada ja pulmapeole pressipiltnikke ei lubata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee