Meistrite liiga blogi

Toomas Vara | Olen Torino Juventuse poolt, aga... (16)

Toomas Vara, Twitteris @toomasvara, 13. mai 2015 12:07
Torino Juventuse kaitsja Giorgio Chiellini mängis esimeses mängus lõhkise pea kiuste võimsalt. Kas Juventus ja Chiellini suudavad seda ka täna võõrsil?Foto: AFP / Scanpix
Kas FC Barcelona vastaseks 6. juunil Berliinis toimuvas Meistrite liiga finaalis on Madridi Real või Torino Juventus? Selgus saabub täna õhtul. Teise poolfinaali kordusmängust kirjutab Viasat Sport Balticu jalgpallikommentaator Toomas Vara.

Madridi Real – Torino Juventus

Samal teemal

Realil on võimalus teha 6. juunil Berliinis mängitav Meistrite liiga finaalist El Clasico. Barcelona sai oma ülesandega hakkama, Real peab finaali jõudmiseks koduses kordusmängus võiduks pöörama 1:2 kaotusseisu. Ülesanne on reaalne, Hispaania liigas on Carlo Ancelotti mehed viimasest seitsmest kodumängust kuus võitnud skooriga, mis viiks nad täna õhtul Juventuse vastu edasi. Ometi on ka küsimärke, sest just viimases voorus laupäeval suudeti hädavaevu päästa 2:2 viik Valenciaga ning eelmine Meistrite liiga kodumäng Schalke 04 vastu koguni kaotati 3:4.

Kui Reali äärekaitsja Dani Carvajal rääkis mängu eel klišeesid teemal, et Santiago Bernabeu staadionile tulnud fännid annavad kaheteistkümnenda mängijana meestele indu juurde, siis väravavaht Iker Casillas ilmselt eelistaks vahelduseks mängida hoopis tühjade tribüünide ees.

Eelpool mainitud viigimängus viimases La Liga voorus sai vanameister oma fännidelt nii palju vilet ja kriitikat, et kasutas tribüünidega suhtlemisel päris kurje žeste ja sõnu. "Ya está bien, a tomar por culo" või "Pitad lo que os de la gana. Cojones ya" on laused, milliseid meil siin ei kuule isegi mitte kuulsas telesaates "Foorum", vaid heal juhul ainult NIHILIST.FM keskkonnas. Kuna loodetavasti loevad seda siin ka alaealised, siis eestikeelset tõlget lisama ei hakka, kõigil keele- ja anatoomiahuvilistel on võimalik ise uurida.

Minu jaoks võtavad esimese mängu kõige paremini kokku Giorgio Chiellini verine pea vs Gareth Bale´i 27 pallipuudet ja 18 söötu ehk "võitlus" vs. "veeretamine". Kui Juventus suudab Realile ka kordusmängus samasuguse taktika peale suruda, siis on äsja neljandat korda Itaalia meistriks tulnud satsil head võimalused siit paarist ise edasi pääseda. Paul Pogba mängis laupäeval 63 minutit Cagliari vastu, mis tähendab, et Juve on teoreetliliselt Madridis isegi tugevam kui nädal tagasi koduväljakul.

Copy-paste lõik eelmise nädala nupust: viimane kord jõudis Juventus Meistrite Liiga poolfinaali rohkem kui 10 aastat tagasi aastal 2003. Ka siis oli vastaseks Real ja tookord jõudis finaali Juve. Ning Reali fännid kindlasti mäletavad, et ka eelnevad kaks poolfinaali, kui vastane Itaaliast, on Madriidi klubi kaotanud. Aastad olid 1992 ja 1989.

Olen Juventuse poolt, aga arvan, et Real võidab edasipääsuks piisava skooriga. Näiteks 2:0. Pisaraid näeme kindlasti.

Samal teemal

06.06.2015
Toomas Vara | Loodan, et Juventus annab Barcelona ründemasinale korraliku lahingu
13.05.2015
NII SEE JUHTUS | Madridi Reali kasvandik kukutas Juventuse särgis klubi, mis ta üle parda viskas
13.05.2015
Ott Järvela | Pep Guardiolal ja Müncheni Bayernil pole põhjust häbi tunda
13.05.2015
Juventus läheb Madridis ründama!