Maailm

Firmajuht kinkis 6400 töötajale luksuspuhkuse Prantsusmaal (9)

Aadu Hiietamm, 13. mai 2015, 07:00
 AFP / Scanpix
Hiina ärimees Li Jinyuan otsustas oma kontserni 20. sünnipäeva tähistada suurejooneliselt. Tiens Groupi juht viis 12 000 töötajast 6400 neli päeva kestnud luksuspuhkusele Prantsusmaale. Väljasõidu kogukulud on Hiina meedia andmetel 13–20 miljonit eurot. Ajakirjandus ristis Li maailma parimaks firmajuhiks.

Maailma ajakirjandus nimetab Li Jinyuani (57) miljardäriks. Ajakirja Forbes tänavusest miljardäride edetabelist teda siiski ei leia. Seda suurem tundub tema kingitus kontserni töötajatele. 20. sünnipäeva tähistanud Tiens Groupi tegevusalad on ravimitööstus, biotehnoloogia, logistika, online-kaubandus ja turism. Kontserni peakorter asub Tianjinis. Esindused asuvad 70 riigis.

Kontserni palgal on 12 000 töötajat. Nende üllatus oli suur, kui selgus, et Li Jinyan viib korraga 6400 töötajat neljaks päevaks Prantsusmaale luksuspuhkusele. Võrdluseks: Türi linnas elab 5400 inimest. Mahajääjatele öeldi lohutuseks, et nemad saavad analoogse reisi järgmisel aastal.

Esmalt saabusid Tiens Groupi töötajad lennukitel Pariisi. Seal korraldati neile põhjalik ringkäik kuulsas Louvre’i kunstimuuseumis. Samuti käidi Eiffeli tornis. Ööbimiseks kasutati Pariisis 140 hotelli teenuseid.

Pariisist jätkus teekond TGV kiirrongiga Prantsusmaa lõunarannikule. Seal ööbiti Cannes’is, Nice’is ja Monacos 79 nelja- ja viietärnihotellis.

Nice’is moodustasid sinist riietust kandnud hiinlased promenaadil õhust loetava fraasi: "TIENS’ DREAM IS NICE IN THE COTE D’AZUR" ("Tiensi unistus on Nice Cote d’Azuris"). Väidetavalt on see pikim inimestest moodustatud fraas ja kantakse Guinnessi rekordiraamatusse. Hiinlaste kohaletoimetamiseks läks vaja 147 bussi.

Hinnanguliselt jätsid Tiens Groupi töötajad Nice’i 20 miljonit eurot.

Prantsuse meedia ristis töötajatele luksusliku kingituse teinud Li Jinyuani Päikesekuningaks. Nõnda kutsuti Prantsusmaal 1638.–1715. aastani valitsenud kuningat Louis XIV, kes pööras palju tähelepanu välisele hiilgusele. Li Jinyuan lasigi end väljasõidu ajal austada kui riigijuhti. Pariisis võttis Li Jinyuani vastu Prantsuse välisminister Laurent Fabius.

"Väljasõit oli meile suur edu," ütles üks Tiens Groupi töötaja tõenäoliselt maailma suurima ühe ettevõtte töötajate ringsõidu kohta.

Prantsusmaa on Itaalia kõrval Hiina turistide üks meelisriike. Mullu valisid hiinlased Prantsusmaa kõige sõbralikumaks reisimaaks. Kui mullu käis Prantsusmaal kaks miljonit Hiina turisti, siis 2018. aastaks on plaanis see number tõsta 3,4 miljonini. Prantsuse võimud on lubanud selle eesmärgi saavutamiseks teha hiinlastele viisa saamise oluliselt lihtsamaks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee