Eesti uudised

"RADAR": korraldajad süüdistavad Tondiraba jäähalli hindadega manipuleerimises (22)

Õhtuleht.ee, 12. mai 2015 21:36
Tondiraba Jäähalli juhataja asetäitja Mart Aare. Foto: Kanal2
Telesaates "Radar" paljastasid spordiürituste korraldajad Tallinna linnaettevõttes Tondiraba Jäähall toimuvat, süüdistades sealseid töötajaid hindadega manipuleerimises, ebakompetentsuses ning kokkulepete omavolilises muutmises.

BC Kalev/Cramo alustas lõppevat korvpallihooaega suurte lootustega pidada tähtsad VTB Ühisliiga kohtumised vastvalminud uhkes ja uudses hallis. Esialgu kõik sobis, kuid päev-päevalt hakkasid muutuma lepingutingimused ja rahasummad ning lõpuks ei leidnud halli juhtkond enam korvpalli esiklubile ei treenimiseks ega mängimiseks aegu. Sama oli varem juhtunud ka võrkpalliklubil Tallinna Selver.

"Kaks kuud polnudki suuri probleeme. Aga siis, kui jää maha tuli, ei leitud enam üheks päevaks ega teiseks päevaks aega. Kui põranda maha panemiseks jääle juba hoopis teisi summasid hakati küsima kui hooaja eel kokku sai lepitud, siis nii need asjad läksid. Hooaja jooksul hakkasid summad igapäevaselt kasvama, kuid mingit loogilist põhjendust neile anda ei osatud," lisas Raudam.

Tondiraba Jäähallis asju ajav juhataja asetäitja Mart Aare Kalev/Cramo väidetega ei nõustu. "Meil ei saa mööda rääkida, sest meil on kinnitatud hinnakiri."

Kalev/Cramo väiteid kinnitab ka märtsis Tondirabas suure poksiürituse korraldanud Tõnis Grinkin. "Ruumide hinnad varieerusid ego järgi. Kord oli ruumi hind 150 eurot, siis 300 eurot. Lõpuks jäime vahepeale. Lisatasu taheti ka ruumide eest, mis algselt olid rendihinna sees. Kogu aeg käis kauplemine nagu Potjomkini külas."

"Üks päev oli ta Saku Suurhallist odavam. Kui üritus pihta hakkas, oli hind järsku teistsugune," teab ka telekompanii Levira, kes on teinud hallist mitmeid satelliidiülekandeid.

"Jällegi, Mart Aare neil süüdistustel alust ei näinud: "Rendisumma läbirääkimised toimuvad pikalt enne ürituse algust. Lepingus on ette nähtud kõik ruumid, mida kasutatakse."
Levira aga räägib teist juttu.

"Algul öeldi, et kogu hall on teie kasutuses, kõiki kaableid võite kasutada. Järgmise ürituse juures juba avastati, et kaablite kasutamise eest saab raha küsida. Mujal maailmas kuuluvad sellised asjad rendihinna sisse. Nemad avastasid poole pealt, et nüüd võiks hakata raha küsima," selgitas Levira esindaja Kulno Kägu.

Kuigi hall kuulub Tallinna spordi- ja noorsooameti haldusalasse, kinnitas "Radarile" ameti juhataja Rein Ilves, et sealsesse igapäevasesse elu end ei segata. Ka linn ei näe põhjust ennem asjaga tegelema hakata, kui linnavalitsusse ilmuvad kaebekirjad.

"Radar" suhtles mitmete eraettevõtete ja isikutega, kes hallis toimuvaga hästi kursis on – suur enamus neist kinnitas, et probleeme on suuri, väikeseid ja kummalisi. Kuid paljud ei julge neist avalikult rääkida, sest kardetakse, et see seab ohtu edaspidi uhkes saalis ürituste korraldamise.

Samal teemal

23.11.2017
TONDIRABA SPORDIHALL KIHAB KORRALAGEDUSEST: juhtimisvead, kaos hangete korraldamisel ja tõsine korruptsioonioht