KUS SUITSU, SEAL PÄÄSTJAID: Tulekahju kustutati väga kiiresti, kuigi vingu oli pärast põlengut tunda Viru keskusegi juures.Foto: Mati Hiis
Mattias Tammet 13. mai 2015 07:00
Eile kella poole nelja paiku süttis Tallinnas Solarise keskuses Lido söögikoha grill, mis täitis hoone ruttu suitsuga. Tuli kustutati sama kiiresti. 

Tulised gaasid liikusid mööda ventilatsioonitorusid kõrgemale ja süütasid osa sellestki ning seetõttu pidi tulekahju kustutama ka katuselt. Keegi vigastada ei saanud.

Keskuse ümbrus täitus pealtvaatajate ja evakueeritutega. Varsti oli siiski selge, et kus suitsu, seal ei pruugi alati (palju) tuld olla.

"Kui me välja jõudsime, olid päästjad juba kohal, nii et ega meid väga kiiresti sealt välja ei aetud," märkis üks alumise korruse kaupluse töötaja, keda turvamehed hoonest välja saatsid.

Põleng algas pärast koolipäeva lõppu ja et kaubanduskeskus on populaarne kogunemiskoht, oli evakueeritute hulgas palju lapsi. Liiklust piirati ümberkaudsetel tänavatel vaid osaliselt, ent jalakäijaid hoiti siiski Sakala tänavalt eemale. Alguses mornid näod muutusid varsti pigem tüdinuks. Osa inimesi sai kurjaks, näiteks lapsega jalutanud keskealine mees, kes sõimas politseiniku läbi, sest too ei lasknud tal politseilindi alt läbi jalutada.

Lido restoran jäi eile suletuks, ülejäänud hoone avati kella kuue paiku. "Me mõtlesime, et äkki täna ei saagi enam sisse," rõõmustas poe töötaja.