Rootsikülas põlenud maja pererahvas võis pääseda tänu koera haukumisele.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 12. mai 2015 20:23
12. mail varahommikul kell neli teatati häirekeskusele tulekahjust Alatskivi vallas Rootsiküla külas, kus päästjate saabumise ajaks põles suur elumaja lahtise leegiga ning mille katus oli juba sisse kukkunud. Kustutustöö tegid ohtlikuks maja rehealuse poolses osas olevad gaasiballoonid. Tulekahju saadi kontrolli alla kella poole kuue ajal hommikul, kuid päästjatel tuli järelkustutust tegema veel ka ennelõunal.

Majaperemees tõdes Õhtulehele, et tema ja tema naise elupäästjaks võib olla väljas maganud hundikoer, kes tulekahju puhkedes kõvasti haukuma hakkas.
Päästeametist öeldi, et tulekahju põhjus on veel selgitamisel. Majaomanik tõdeb, et kuigi majal on elektrijuhtmed välja vahetatud, sai põleng tõenäoliselt alguse elektrist. Tema sõnul olid hoones gaasiballoonid, kuid need oli tühjad.

Teine suur tulekahju Tartumaal toimus kaheksa tundi varem. Selles hukkus vanem naine. 11. mai õhtul kella kaheksa ajal teatati, et Puhja vallas Vihavu külas põleb mansardkorrusega kiviseintega elumaja. Tulekahjust teatamise ajal ulatus leek juba katusest välja ning kuulda oli põleva eterniidi paukumist.

Päästjad püüdsid maja kustutada seestpoolt ja leida kannatanut, kuid vahelagede varisemise tõttu oli see eluohtlik. Päästetöid raskendas kustutusvee puudus piirkonnas, mille tõttu tuli vett kohale vedada umbes seitsme kilomeetri kauguselt Emajõest.
Kustutustööde käigus leiti umbes tund enne südaööd hoone rusudest hukkunud naisterahvas. Ka selle tulekahju tekkepõhjus on veel selgitamisel.