Juhtkiri

Juhtkiri | Uus vaesuse liik – trahvivaesus

Õhtuleht.ee, 12. mai 2015 16:36

29 KOMMENTAARI

Eksimine olevat inimlik./ 14. mai 2015 06:06
Eriti praeguses vaesusest tingitud stressirohkes elukeerises. Ma imestan, et valitsus pole välja pakkunud ideed, paralleelselt trahvide suurendamisega asutada riiklik kiirlaenufirma, kust inimesed saaksid trahvide tasumiseks kiirlaenu võtta, et selle protsentidega omakorda riigikassat nuumata.
k
kapiajaloolane/ 14. mai 2015 02:10
Valitsus trahvib tegelikult ennast ja täie rauaga. Piisab ootamatust ebastabiilsusest ja rahva omakohus riputab nad jalgupidi rippu nagu Mussolini omal ajal riputati. Õppigu ajaloost va kollanokad. Elu on karmim kui näib.
s
seadusekuulekas liikleja/ 13. mai 2015 17:33
Arvamusartikli raskuskese on paigast ära. Kui räägime kütuseaktsiisi tõstmisest - siis see on VÄLTIMATU KULU. Seaduserikkumine on aga igaühe VABA VALIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
n
nunuh./ 14. mai 2015 11:23
naiivne mina / 17:52, 12. mai 2015
Kui midagi väga tahetakse, siis ikka leitakse. Nii heas kui halvas.
seadusekuulekas autojuht / 13:42, 13. mai 2015
võin liikluseeskirju täpselt täita, karsklusühingu liige olla aga kas arvate, et trahvipolitsei mingit pisiviga autol ei leia, ikka leiab, et siis lajatada...lubadeta nahhaalidele, joodikutele, tahtlikele ülbitsejatele liikluses kes ohustavad kaasliiklejaid, vaat nendele võimaldab praegunegi trahvimäär asjad paika panna...kui eesmärk on riigikassa täitmine mitte liikluse parandamine politsei poolt, andke kohustuslikus korras trahvikviitungiga kaasa ka poomisnöör...või on sedagi palju palutud...
r
Raskuskese./ 14. mai 2015 14:03
Millega su ajsid pesti, et see niiiii paigast ära läks ? Ega äkiste torusiiliga ?
a
Anestesioloog/ 13. mai 2015 17:33
...viimases hädas minnakse "vangi" . On ikka vahe kas kahjetseda kuu,poolteist või kahjetseda aastaid. Mingilmääral võrdne otsusega "operatsioonile". Kui arst seda vajalikuks peab siis nii see ka toimub.
p
Püha müristus!/ 13. mai 2015 16:42
See valitsus ei tea enam üldse, mida tavainimeselt sisse nõudma hakkab! Seejuures ei häiri neid üldse see, et trahvimaksjal võivad olla ka ülalpeetavad. Kas tahtmatusest või ettevaatamatusest juhtunud korrarikkujal tuleb pärast trahvi määramist otsejoones kuuse alla kolida ja hambad varna riputada, sest üüri maksmiseks, söömiseks, laste kasvatamiseks ja muuks igapäevavajadusteks enam raha ei jätku, ravimitest jm. rääkimata??! Ühesõnaga - trahvimaksjast saab korrapealt asotsiaal e. lumpen. Kas see ongi riigi eesmärk?
Juba ammu on aeg kehtestada trahvimäärad %-na sissetulekust. Nt. 1/5, 1/4, 1/3, 1/2 või 3/4 sissetulekust, raskemate juhtumite puhul terve kuusissetulek jne.
Kui elame euroopalikus õigusriigis, siis olgu ka trahvimäärad õiglased ja sissetulekutele vastavad aga mitte madalapalgalist elanikkonnakihti täielikku süvavaesusesse tõugates!
Viimane aeg on valitsejatel MÕISTUSELE TULLA!!
x
XX/ 13. mai 2015 16:06
Kui politseiniku ei tulevast,praegust ega endist ei näe on päev ok.
s
seadusekuulekas autojuht/ 13. mai 2015 13:42
võin liikluseeskirju täpselt täita, karsklusühingu liige olla aga kas arvate, et trahvipolitsei mingit pisiviga autol ei leia, ikka leiab, et siis lajatada...lubadeta nahhaalidele, joodikutele, tahtlikele ülbitsejatele liikluses kes ohustavad kaasliiklejaid, vaat nendele võimaldab praegunegi trahvimäär asjad paika panna...kui eesmärk on riigikassa täitmine mitte liikluse parandamine politsei poolt, andke kohustuslikus korras trahvikviitungiga kaasa ka poomisnöör...või on sedagi palju palutud...
j
jim/ 13. mai 2015 13:08
uskumatu, mis siin riigis praegu toimub! UUS-PÕHJAMAA :))

R
*/ 13. mai 2015 13:08
Rääkides liiklustrahvidest - kui inimene korduvalt ja teadlikult rikub reegleid ja eeskirju - siis olgu trahvimäärad kasvõi 10-kordsed. Aga seadustegijad on unustanud, et me kõik oleme inimesed, me eksime vahel tahtmatult. Ja siis lajatab trahv ikka väga valusalt rahakoti pihta - nö "tavainimesel" tuleb see maksta millegi arvelt - alustades näiteks pere ja laste toidulauast kuni võlgu võtmiseni. On väga, lausa haiglaselt eluvõõras selliste seaduste tegemine. Tegelikult oleks riikliku kokkuhoiu koht riigikogu liikmete arvu vähendamine poole võrra (usun, et sellisel juhul ei oleks tehtavad otsused halvemad) - arvan, et kulude kokkuhoid oleks väga suur. Kas kusagil on avalikustatud kui suured on nt ühe riigikogu liikme kulud aastas riigi jaoks - palk, hüvitised, pension jne)???
v
väga lihtne!/ 13. mai 2015 12:28
Kui saad tonni trahvi ja raha pole kohe maksta siis läheb võlg kohtusse, lisandub kohtukulu pluss viivis. Seejärel saabub kohtutäitur kes kirjutab varanatukese ülesse ja sulgeb pangakonto. Aamen!
r
Rikkujaid peab "õpetama" trahvidega või vangi?/ 13. mai 2015 08:46
Millisest ühiskonnast või millise õpetusega/elukogemusega on need otsustajad, praegused "elu edendajad"? Meenutage millise, "igemeidkuivatava", naeratusega olid taas võimupirukat himustanud ministrid ja r-kogulased enne valimisi. Olen tsirkuses näinud naeruse näomaalinguga kloune kellel pisarad voolavad, samas teevad nad trikke, millepeale lihtinimesed ei tulegi. See-see ongi kõige naljakam ja kurb. Mõistujutuke. Vähemalt kommentaariumis inimesed kiruvad ja kritiseerivad, aga kui mõelda siis milleks ega nõrgematel sellepärast võimed ei parane.
p
Pensionär.280 €/ 13. mai 2015 07:18
Kuni riik mind inimeseks ei pea, pole riigil moraalset õigust minult ka seadusekuulekust oodata. Küsige suvaliselt ministrilt, või riigikogujalt : " Kas ta elaks ära ja tunneks ennast inimesena, saades vaid 280 € kuus sissetulekut ? ". Seepärast peaksin KIIRUSTAMA igal võimalisel lisa teenima, kus seda aga vähegi pakutakse. See pisku tahetakse nüüd koos näruse pensioniga tükkis käest ära röövida. Ilmselt tuleb unustada EDASINE ja investeerida viimased veeringud, võttes eeskuju suitsiiditerroristidest. Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus.
p
penskar/ 12. mai 2015 18:23
peab aastaks hambad varna riputama, muidugi, kui neid hambaid enam on. ka tuleb tal karvad selga kasvatada, sest enam ei suuda ta ka elamispinna eest maksta. lihtsam on nöör kaela panna, mis elu see ikka selline on?
s
se-to/ 12. mai 2015 18:16
minal,-vaatame , mis juttu sa siis ajad kui helkuri unustamise eest maksimumiga lajatatakse
m
minuarust/ 12. mai 2015 18:16
Kui mind aasta jooksul trahvida ei õnnestu, siis olen Eesti riigile mitte kasulik ehk puukelanik,
i
irw/ 12. mai 2015 18:51
l
landlord/ 12. mai 2015 17:58
Praegu on trahvitulud planeeritud riigieelarve täiteks, järelikult on peamine prioriteet raha kokku korjata.
Filosoofiliselt oleks õigem muidugi trahvitulusid mitte planeerida ja käsitleda neid erakorralise tuluna (kasvatab eelarveülejääki), aga praegune valitsus sellist lähenemist kahjuks juurutama ei hakka. See eeldab valitsuses ikka täiesti teistsuguse "peakujuga" isikuid.

e
Eesti riigi surmaagoonia./ 12. mai 2015 17:41
Püütakse nahast välja pugeda, et näidata Euroopale, et me mitte vaesed pole. Varsti aga see oks praksatab. Orjalt enam midagi võtta pole ja oma kõri kallale ei minda. Meie, vaesed kukuma madalalt. Aga oh seda rõõmu kui teised kõrgelt prantsatavad!
m
Mina / 12. mai 2015 17:40
Ei saa aru , mis foobia inimestel on selle trahvimäära tõusuga seoses ? Muud juttu ei kuule kui trahvid ja trahvid ! Leian , et kui liikleja ja parkija käituvad liikluses KORRALIKULT , siis ei trahvi neid ju keegi !!!!!!!! Mis te jahute igal pool , nii raadios , kui ka teles . Liigelge nii , nagu peab ja" õige hõlma ei hakka keegi " !
m
Mitte üksi trahvid./ 12. mai 2015 17:43
Iga viimane kui sent tuleb tavainimeselt ära võtta ja ta pangaorjusse tõugata.
n
naiivne mina/ 12. mai 2015 17:52
Kui midagi väga tahetakse, siis ikka leitakse. Nii heas kui halvas.
t
Täna/ 12. mai 2015 17:54
just raadost räägiti,et paljud ei maksagi trahve ära,ilmselt mingeid sanktsioone sellele kohe ei järgne
k
konn/ 12. mai 2015 18:54
opakas,miks sa arvad et ainult liikluses trahvi saadakse
s
13. mai 2015 14:35
Sa võid trahvi saada ka siis kui täiesti tühjal tänaval punase tulega üle tee lähed. Hopsti on politseinik puu tagant väljas ja ükski viide tervele mõistusele ei aita.
a
Aja Lugu/ 12. mai 2015 17:14
Rõivas kehtestab surmaotsuse pensionäridele. Sellised trahvimäärda muudavad iga tühisegi LE rikkumise pensionärile surmaotsuseks. Loobuda tuleb mitmeks kuuks ravimitest ja söögist. Kui riik oleks tõepoolest huvitatud liikluskultuuri parandamisest, peaksid trahvimäärad sõltuma trahvitava rahakotist. Nii nagu on see tsiviliseeritud riikides. Ilmselt suureneks nii lisaks ka trahvidest laekuv summa. Nii näitesk saaks LE rikkujast riigikogulaselt 500 eurise trahvi asemel kätte 5000-6000 euri. Kasu missugune! Jääb vaid küsida miks sellist süsteemi ei rakendata ? Ajakirjandus võiks hakata meenutama riigikogulastest LE rikkujaid.
k
Kes on Sester.../ 12. mai 2015 18:32
v
Vastus.../ 12. mai 2015 18:41
...Sester on selle ministri nimi, kes higlaslike trahvidega õudusunenägudes meile paista hakkab.
Kujutage ette, päeval olete politseilt saanud paberi, see tähendab vormistatud trahvi teatise, millel ilutseb teie jaoks kohutav summa. Süda peksab sees, siis jätab möned löögid vahele, peavalu vaid süveneb, abikaasa kõrval heidab teie poole pilke, millest kergemaks ei lähe, rool ei taha korralikult käes püsida, lapsed va sindrid on eriti närviliselt lärmakad jne. Äkki peatab kinni järgmine politseinik ja mesimagusa häälekesega tetab, et te olete...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee