Keit Pentus-RosimannusFoto: Laura Oks
Toimetas Geidi Raud 12. mai 2015 15:37
Homme ja ülehomme, 13.-14. maini osaleb välisminister Keit Pentus-Rosimannus Türgis Antalyas toimuval NATO välisministrite kohtumisel.

Eesti jaoks olulise teemana arutavad NATO välisministrid järgmisel suvel Varssavis toimuva NATO tippkohtumise ettevalmistusti ja ootusi. Sealhulgas on kõne all suhted NATO ja Venemaa vahel ning allianssi koostöö edendamine Euroopa Liiduga.

Välisministritel on Türgi kohtumisel kavas veel Põhja-Atlandi Nõukogu (North Atlantic Council, NAC) kohtumised liitlaste vahel, NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni (Resolute Support Mission, RSM) panustajate ja partneritega ning NATO-Ukraina komisjoniga (NATO-Ukraine Commission, NUC).

Välisministrid käsitlevad kohtumisel nii idast kui lõunast pärinevad ohte Euroopa julgeolekule ning NATO-le. Samuti räägitakse Iraagi, Süüria, ISILi ja Liibüaga seonduvast.

Jätkuvalt on fookuses olukord Ukrainas ning toetus Afganistanile, sealhulgas NATO-Afganistani koostöö pärast väljaõppe- ja nõustamismissiooni lõppu.

Lisaks on välisministril plaanis mitmed kahepoolsed kohtumised.