Maailm

Uudist täiendatud!

GALERII ja VIDEOD | Nepalis oli taas tugev maavärin - magnituudiga 7,3 (8)

Toimetas Kristin Aasma, 12. mai 2015 17:07
Nepallanna lapsega eelmise maavärina purustatud maja juures 11. mail 2015.Foto: AFP / Scanpix
Nepali kirdeosas oli tugev maavärin. Esmalt teatati maavärina magnituudiks 7,1, siis 7,4 ning taas täpsustatuna 7,3. Hukkunute arv kasvab.

Maavärina keses asus Namche Bazarist 68 kilomeetri kaugusel maailma kõrgeima mäe Mount Everesti baaslaagri läheduses ning kolle 18,5 kilomeetri sügavusel, kirjutas abc.net.au. Maavärina toimumise aeg oli kell 12.35 kohaliku aja järgi. CNN-i teatel asus maavärina epitsenter 83 kilomeetri kaugusel Kathmandust ida pool ning kolle umbes 15 kilomeetri sügavusel.

Välisministeeriumile teadaolevalt ei viibinud Eesti kodanikud tänase maavärina epitsentri läheduses, kirjutas ERR-i uudisteportaal.

Maavärinat oli tunda ka India pealinnas Delhis ning Bangladeshi pealinnas Dhakas.

Tugevamini vappus maa Nepali pealinnas Kathmandus, mis kandis viimatises, 25. aprilli 7,8-magnituudises maavärinas suuri purustusi. Kathmandus jooksid inimesed hoonetest tänavaile. Politsei ja pääste manitsevad inimesi hoonetest välja lagedatesse kohtadesse kogunema.

Esialgu teatati neljast hukkunust Chautara linnas, vahendas CNN rahvusvahelise migratsiooniameti teadet. Täna õhtupoolikul teatati Nepali hukkunute arvuks 37 ning vigastatuid on üle tuhande. Pealinnas Kathmandus on uusi purustusi.

Ka Indias tõi seekordne maavärin kaasa inimohvreid: Bihari osariigis sai surma kolm naist, kellele maja peale varises.

25. aprilli maavärinas hukkus üle 8000 inimese ning sai vigastada rohkem kui 17 800 inimest.

Nepalis jätkuvad praegu veel eelmise maavärina ohvrite otsingud. Eile päästis Nepali sõjavägi Kathmandust põhja pool asuvatest eraldatud mägiküladest Syanjesyst, Kenjingist ja Langtangist 117 inimest, nende seas kaks ameeriklast, kes olid tulnud kadunud sugulast otsima. Aprilli lõpu tugevas maavärinas mattis maalihe seal enda alla sadu inimesi. Eile leiti Langtangist varingu alt 128 surnukeha.