Eesti uudised

Keskerakond alustab allkirjade kogumist kütuseaktsiisi tõusu vastu (28)

Õhtuleht.ee, 12. mai 2015, 07:27
KESKERAKONDFoto: ALDO LUUD
Eile õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas, et erakond algatab üle-Eestilise allkirjade kogumise kampaania, millega protestitakse valitsuse poolt kavandatava kütuseaktsiisi tõusu vastu.

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul kestab allkirjade kogumine neli nädalat ning need esitatakse Riigikogule tulenevalt kollektiivse pöördumise seaduses sätestatud võimalusele, teatab erakonna pressiteade.

"Keskerakonna poliitikute poole pöördub pea iga päev inimesi, kes on valitsuse kütuse aktsiisi tõstmise plaani suhtes rahulolematud ning leiavad, et see on ebaõiglane," rääkis Kadri Simson.

Simsoni sõnul on inimeste pahameel mõistetav, sest plaanitav maksutõus on täiesti läbi kaalumata: "Kütuse kallinemine mõjutab otseselt ka kõiki teisi valdkondi ning toob kaasa märgatava hinnatõusu."

Allkirju kollektiivsele pöördumisele saab alates tänasest anda kõigis Eesti Keskerakonna piirkondlikes büroodes üle Eesti. Lähiajal avatakse ka vastav võimalus internetis.

Vastavalt "Märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise ning kollektiivse pöördumise esitamise seadusele" on kollektiivse pöördumise esitamiseks vaja koguda vähemalt 1000 toetusallkirja. Pöördumises tehakse ettepanek, kuidas kehtivat regulatsiooni muuta või ühiskonnaelu paremini korraldada. Kollektiivset pöördumist menetletakse "Riigikogu kodu- ja töökorra seaduses" sätestatud korras.

28 KOMMENTAARI

t
Taas kord 13. mai 2015, 09:12
Keskid ja ekrelased mötlevad omast arust eriti kavala asja välja.Mida need allkirjad aitavad?Kogu maailmas ju maksud töusevad,kust teiesugused raha vötavad,kasvöi laste rahade töstmiseks,kui mitte midagi tösta ei tohi.
v
vean kihla 12. mai 2015, 20:34
et varsti mõni poliitik maha lüüakse
Loe kõiki (28)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee