Teleblogi

"KÖÖK": alkoholist, suhetest, omanikest ja enesetapust 

Marko Tiidelepp, 11. mai 2015 23:08
"Köögi" näitlejad.Foto: Teet Malsroos
Maks ja Vika on tülis. Restoranis luurab ringi uus omanik ja kehtestab ahistavaid reegleid. Sheff ei tohi enam napsu võtta ja mõtleb välja nippe, kuidas keelust mööda hiilida. Lõpuks selgub aga hoopis üllatav fakt, et uus omanik ei olegi uus omanik ja olukord muutub korraga hapraks hoopis Vika jaoks.

"Köögi" viimastes osades oleme saanud kaasa elada nii Maksi (Kristjan Kasearu) ja Vika (Margaret Kodusaar) suheteprobleemidele kui ka keerulisele olukorrale restoranis La Foret. Restorani müük on juba mitu osa päevakorras olnud, kas nüüd näib see olevat tehtud? Vaatame, mida toob tänane osa.

Kordan jälle, et minu looke on kokkuvõte tänasest osast, mitte sügavtõsine teleanalüüs ja kriitika. Kes seda otsivad, siis palun ärge pahandage, et minu loos irinat ei ole.

Seekordne osa algab köögis, mitte kellegi magamistoas. Seal käib vilgas elu. Maksi juurde tuleb ettekandja Saskia (Miina Vilo), kellega eelmises osas Maks ju ka voodisse jõudis.

Maks on veidi murelik, kuid Saskia on suur tüdruk, kes tõdeb, et Maks ei põeks – oli, mis oli.

Samal teemal

Kööki siseneb Vika, kes näeb kudrutavaid noori ja restorani administraator vihastab, sest ta ju teab, et Maks ja Saskia veetsid koos öö. Vika tõdeb lühidalt, et Saskia on vallandatud, põhjuseks väljakutsuv maniküür.

Tegelikult peaks kokku lugema, kui palju inimesi on "Köögi" episoodides vallandatud. Nad on ju aga kõik ka uuesti tööle võetud. Seega, vahet pole! Huvitav, kas Saskia pääseb samuti tööle tagasi? Ma teen panuse, et pääseb!

Edasi oleme restorani saalis – Vika tahab esitada restorani omanikule Kolomanile (Mart Aas) aruande, kuid too tõdeb, et see tuleb anda Ivarile, kes on nüüd restorani uus omanik. Laua juurde tuleb ka Kolomani naine Kristiina, kes viskab lauale hunniku krediitkaarte, mitte ükski neist ei pidavat toimima. Koloman läheb naisega laua juurest eemale.

Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) teeb ettepaneku juua Ivari terviseks, kuid uuele omanikul ei meeldi see, et Viktor tööl job. Ta esitab peakokale ultimaatumi – mees peab lõpetama joomise või lastakse ta töölt lahti. On tunda, et uuel omanikul on tõsi taga! Nüüd võiks teha panuseid, kui mitu inimest selles osas lahti lastakse või kavatsetakse lasta?

Veidi hiljem oleme restorani tagaukse juures, kus Saskia läheb ütleb Kristiinale, et ta lasti töölt lahti, kuid Kristiina ei saa oma sõbrannat aidata, sest tal on käsil lahkuminek.

Sellised lood!

Samal ajal kirub peakokk oma kabinetis uut omanikku. "Mitte juua! Kuradi piimakile!" Peakokk tunneb ennast oma kabinetis siiski mugavalt, võtab konjakipudeli, et endale üks pits valada, kui siseneb uus omanik. Ta käsib peakokal kabineti alkoholist tühjaks teha ja aitab ka ise sellele kaasa. Hoolega! Kõik peidukohad leiab üles. Ühte kohta ei leia – peakokal on ka akna taga pläsku, kuid see on tühi.

Baaris vestlevad baarman Kaspar (Veljo Reinik) ja Maks. Viimane kinnitab, et seks purjus peaga on sama nagu tapmine afektiseisundis. Maksil on ikka väga kõva loogika! Ja Vika peab talle andestama. Ta on isegi nõus Kaspariga kihla vedama, et Vika andestab. Rumal, aga enesekindel noormees!

Baari tuleb Vika, kes kinnitab, et kõrvalised inimesed ei tohi baarileti juures olla. Kui ta seda veel näeb, siis tehakse Kasparile 20 eurot trahvi. Nurga taga saab Maks Vikalt litaka vastu nägu, kuid noormees on ikka enesekindel – kui lööb, järelikult armastab! Aga võib-olla tõesti...

Baarileti juurde tuleb Viktor Paulus! Ta palub Kasparil talle üks jook valada. Kaspar valabki – vett! See on uue omaniku korraldus, kui Kaspar seda ei täida, siis lastakse ta lahti.

Veidi hiljem annab Kaspar Vikale üle lillekimbu ja loeb ette Maksi vabanduse, kuid Vika ei tee sellest välja.

Viktor Paulus on restoranis ühe laua juures, et uurida, kuidas kleintidele toit maitses. Selgub, et lauas on paar, kes tähistab aastapäeva. Nad küsivad, kas peakokk võiks nendega väikese tervitusnapsu võtta. Viktor näeb siin oma võimalust ja on valmis juba tervitusnapsuks, kui märkab, et uus omanik jälgib teda. Nii jääb ka see naps võtmata.

Vahepeal oleme ka vetsus. Vika sõrmitseb vetsupaberirulli – ka sinna on kirjutatud, et Vika andestaks.

Kõlab tango. Restorani saalis tuleb uhkel sammul Maks. Käes pudel ja kommikarp, ju ta läheb Vika juurde. Uus omanik mõtleb, et kuhu Maks selle pudeliga läheb? Kas peakoka juurde? Maks ju peakoka keerulist olukorda ei tea, mistõttu kinnitab, et peakokale läheb see pudel jah. Nüüd saab ka Ivar teada, et kui tema Viktorile ühe korra veel pudeli tahab viia, siis saab ka ta kinga.

Kas olete ikka ree peal? Pean silmas nende kinga andmistega!

Maks on väljas. Ootab auto juures Vikat. Naine tulebki ja Maks kinnitab end käeraudadega autoukse külge ning viskab võtme ära! Vika tõdeb, et Maks on idioot ja võtab takso. Nii ei jää Maksil muud üle kui helistada Kasparile, kes tulebki saega ja üritab Maksi aidata. Kaspar kinnitab, et Maks on himur oinas.

Maks ei suuda uskuda, et sõber tema poolt ei ole ja tõdeb, et Kaspar ise müüb ju alkoholi. Maks uurib, kas Kaspar oleks talle andestanud? Kaspar kinnitab, et siis võib-olla, kui Maksiga oleks midagi juhtunud.

Kaspar meenutab ühte juhtumit oma laspepõlvest, mil ta koera käest hammustada sai. Temagi ei tahtnud koerale andestada. Alles siis oli ta valmis andestama kui koer auto alla jäi. Koeral polnud andestamisest ei sooja ega külma, ta hammustas uuesti! Kaspar võtab filosoofilise mõttekäigu kokku, et parem ikka elus ja kuri koer kui surnud ja leebe! Tundub, et Maks saab endale idee.

Hetk hiljem oleme restorani tagaruumis, kus lae küljest ripub nööri otsas Maks! Kurat küll poiss, mis tegid! Kaspar siseneb ja saab šoki, kuid Maks on ju täitsa elus. Tal on mingi süsteem ja plaan – näib nagu Maks olekski ennast üles poonud, kuid tegelikult on tal seljal rihmad, mille küljes ta ripub. Maks on täiesti kindle, et kui Vika siseneb ja seda näeb, siis annab naine talle kindlasti andeks.

Samal ajal on köögis peakokk. Ta on vihane nagu härg. Riidleb töötajatega, et kõik on köögis korrast ära! Fred (Märt Koik) ja Egon (Jarmo Murumaa) on tõeliselt mures peakoka tervise pärast. Midagi tuleb välja mõtelda, sest ilma alkoholita võivad asjad käest minna ja halvasti lõppeda. Mõeldud, tehtud!

Peakokk tukub oma kabinetis, kui sisenevad Fred ja Egon. Nemad tõid Viktorile teed. Viktor ei saa mõhkugi aru ja käsib poistel minema minna. Fred ja Egon üritavad vihjata, et see on väga kange tee! Viktor maitseb ja mõistab – see on tõepoolest krehvtine! Ta palub poistel ühe sellise tee veel tuua.

Jätame hetkeks Viktori teed jooma.

Maks annab Kasparile hüvastijätukirja. Kaspar annab selle omakorda Vikale, kes vaatab kirja ja ei oska midagi muud öelda, et Maks on idioot. Vaatamata sellele ta tormab restorani tagaruumi, kus ongi Maks nööri otsas. Ta ei ole veel ennast "pooma" hakanud, kusjuures ta ei tea sedagi, et selja küljes olev kinniti ei ole sugugi mitte õiges kohas!

Kui ta nüüd enast alla riputab, siis ta hakkabki lämbuma, päriselt, mitte mängult! Õnneks on juures Vika ja tuleb ka Kaspar, kes Maksi päästavad. Kuna Maks ja Vika on peaaegu ka suudlemas, siis kiidab Maks Kasparit, et see koeravärk oli päris hea idee!

Tagasi peakoka kabinetti. Siseneb Ivar, kes näeb, et peakokk teed joob! Asi tundub kahtlane ja ta palub endale samuti teed, kuid tee on otsas. Kahjuks siseneb kabinetti Fred, uue teega. Ivar maitseb ja mõistab, mis tee see on. Ta tõdeb peakokale, et kas tal tõesti häbi ei ole ja lahkub kabinetist.

Hetk hiljem tuleb kabinetti Egon, kes tõdeb, et Fred lasti lahti.

Nüüd läheb vihane peakokk saali ja otse uue omaniku juurde. Kuidas tema julgeb peakoka inimesi vallandada! Ta paneb uuele omanikule vastu nina nii, et see pikali kukub. Nüüd on omakorda uus omanik vihane. Ta karjub, et nüüd laseb ta kõik inimesed selles restoranis lahti!

Samal ajal siseneb endise Kolomani naine Kristiina, kes tõdeb, et tema otsustab, keda lastakse lahti, keda mitte. Selgub, et Koloman on restorani ju veidi aega tagasi naise nimele kirjutanud ja tegelikult on Kristiina omanik. Kristiinaga siseneb saali ka Saskia, kes selle osa alguses samuti lahti lasti.

Mis ma ütlesin  küll tuleb ka Saskia veel tagasi!

Maks läheb öösel lilledega Vika juurde, kuid viimasel hetkel loobub plaanist ja lahkub. Tänaval vaatab ta endasse – tuleb alustada kõigega otsast peale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee