Sander LigiFoto: Jürgen Ligi/Facebook
Mattias Tammet 11. mai 2015 19:33
Paar tundi pärast 9. maile järgnenud südaööd tungisid tundmatud pätid Tallinnas Vabaduse väljaku ääres kallale Jürgen Ligi täisealisele pojale Sander Ligile. Sander Ligi ei soovi siiski kriminaalmenetluse alustamist.

Asjast andis esmalt oma Facebooki-lehel avalikult teada Jürgen Ligi: "Et Võidupüha tähistamine möödus politseile rahulikult, on tõeliselt tore uudis ja mõistuse võit. Mis nii tore ei ole, on et tähistama tuldi ka mu poja peal."

Ründajaid olevat olnud lausa viis, kuid Sander Ligi pääses sinise silma ja kriimustatud näoga. "Et vale mehe valisid, saadi aru, kui kolm maandus asfaldil," tõdes papa Ligi.

"Suhelda mul pidulistega tõepoolest ei õnnestunud, ei olnud võimalust, tahet ega oskust," lisas Sander, et kaklus ei olnud kuidagi provotseeritud.

Sellele vaatamata ei pöördunud Sander ise politseisse, kuid asja avalikuks saades võttis politsei temaga hoopis ise ühendust ja uuris, kas ta soovib asja kohta avalduse esitada.

"Palusin esialgu uurida, kas videopilt on olemas. Kui ei ole, siis ma ei soovi politseid koormata, sest uurimine vaevalt kuhugi jõuab," ütleb Sander Ligi.

Kuna selgus, et juhtum tõesti lindile ei jäänud, palus Ligi uurimist mitte alustada.

"Kaamerad seda osa ristmikust ei katnud, mis kõlab uskumatult," tõdeb ta.

Ligi ütleb, et kuigi ta ise kriminaalmenetluse alustamist ei soovi, siis kui politsei küsib, annaks neile siiski täpsema kirjelduse. "Ehk peaksin vigastused EMOs fikseerima," lisab Ligi.

2012. aasta jaanuaris lükkas tundmatu, umbes 15-17aastane noormees selja tagant Harju mäe treppidest alla jalutanud Indrek Tarandi alaealist poega, kes murdis selle tagajärjel mitmest kohast käeluu. Toona koostati kahtlustatavast ka fotorobot, kuid kedagi kinni ei peetud.