Eesti uudised

Peamister Rõivas: Eesti ei poolda ID-kaardile nn tagaukse tekitamist (9)

Õhtuleht.ee, 11. mai 2015 14:35
Foto: Mati Hiis
Eesti Päevalehe andmetel kutsus Europoli juht üles looma ametlikke nn tagauksi ID-kaartidele, et õiguskaitsjad saaksid kuritegusid avastada. Peaminister Rõivas seda sammu ei toeta.

Euroopa Komisjon esitles uut sisejulgeoleku kava, mis on ajendatud murest, et võimsad krüpteerimisprogrammid on abiks kuritegevusele ja terrorismile, mistõttu Europol kutsub üles looma ametlikke nn tagauksi, et õiguskaitsjad saaksid kuritegusid avastada.

Samal teemal

Peaminister Taavi Rõivas ütles oma kommentaaris, et Eesti on seisukohal, et kuritegude vastu võitlemiseks peab leidma teisi vahendeid, ID-kaardi turvalisuse arvelt seda teha ei tohi.

"Kui riik pakub oma kodanikele turvalist identifitseerimise ja sõnumi edastamise võimalust, ei tohi selline võimalus sisaldada tagauksi. Eesti on näinud aastaid vaeva ID-kaardi tehnilise ja subjektiivse turvalisusega. Tagauksega ID-kaart ja krüpteerimine kahandaks usaldust meie süsteemi vastu, kuna sellise tehnilise tagaukse loomine avab võimaluse seda kasutada kõigil, kel vastavad tehnilised oskused ja teadmised," ütles ta.

Rõivas ütles, et Eesti ID-kaardil ei ole praegu tagaust ja Eesti seisab kindlalt selle eest, et ID-kaardi sajaprotsendiline turvalisus säiliks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee