Maailm

NATO taastab Külma sõja aegsed otseliinid Moskvaga (1)

Toimetas Kristin Aasma, 11. mai 2015 14:40
NATO peasekretär Jens StoltenbergFoto: AFP / Scanpix
NATO võtab uuesti kasutusele Külma sõja aegsed nn otseliinid Kremli ja Venemaa kindralstaabiga, samal ajal aga piiratakse alliansi peakorteris Brüsselis Venemaa delegatsiooni suurust.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles Briti ajalehele The Guardian antud intervjuus, et liitlasvägede õhujõud on tuvastanud järjest rohkem Venemaa õhujõudude poolseid õhuruumi rikkumisi Musta, Balti ja Norra mere kohal ning seetõttu oli vajalik taasluua otseliin Kremli ja Brüsseli vahel, et vähendada konflikti tekke riski ja ära hoida arusaamatusi liitlaste ning Vene relvajõudude vahel, vahendab ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

"On oluline, et normaalses situatsioonis oleks sõjavägede vahel otseühendus, sest kui juhtub midagi ebatavalist, peaks olema võimalik lahendada kõik arusaamatused ning seeläbi ära hoida olukorra kontrolli alt väljumist," ütles Norra endine peaminister Jens Stoltenberg.

Vaatamata otsusele luua otseühendus Moskva ja Brüsseli vahel on liitlased ära lõiganud enamuse kontakte venelastega NATO peakorteris ja hetkel käib tosina Vene saadiku ning ametniku kontori tühjendamine.

Eelmisel kuul tehtud otsuse kohaselt piiratakse NATOsse mitte kuuluvate riikide delegatsiooni suurust 30 inimeseni, kusjuures mõjutab antud otsus vaid Vene diplomaatilise delegatsiooni tööd organisatsiooni juures.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee